Aksaray
DOLAR8.5857
EURO10.478
ALTIN521.48

Öğrenciler de Veliler de Tepkili

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Öğrenciler de Veliler de Tepkili
Abone ol
Bir yıldır kapalı olan okullarda bazı sınıfların kısıtlı olarak yüz yüze eğitime başlaması ve sınavların da yüz yüze yapılması için tarihlerin belli olması öğrenciler ve velileri tarafından tepkilere neden oluyor.

Bir yıldan beridir kapalı olan okullarda eğitime kısıtlı olarak başlayan ortaokul son ve lise son sınıf öğrencileri belirli aralıklarla eğitimlerini sürdürürken bir çok öğrenci hala eğitimlerini uzaktan eğitim ile sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselerde başlatılan yüz yüze sınavların kapalı olan orta okullarda da başlatılacak olması bir çok öğrenci ve velileri tarafından tepkilere neden oldu.

Mali durumları iyi olan ailelerin çocuklarının bu süreçte eğitime ara vermeden özel dersler veya ETÜD merkezi adı verilen dershaneler tarafından devam ettirildiğini belirten veliler yüz yüze sınavın eşit şartlarda gerçekleşmeyeceğini savunarak yaptıkları açıklamada; “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs bir çok alanda olduğu gibi eğitim ve öğretim sisteminde de hayatımızı perişan etti. Yaklaşık bir yıldır eğitim sadece internet üzerinden devam ediyor. Orta ve lise son sınıflar eğitime tekrar başladı. Normalleşme süreciyle beraber liseler için başlatılan yüz yüze sınavların orta okullar için de yapılacağını bakanlık duyurdu. Ancak bakanlık artan vakalar nedeniyle sınavların Mayıs ayı başına ertelendiğini açıkladı. Aksaray genelinde mali durumları iyi olan ailelerin büyük bölümü geçtiğimiz dönemde çocuklarının özel ders alarak boşluğu kapamalarını sağladılar. Bazı ailelerde ETÜD merkezi denilen dershanelere çocuklarını yazdırarak eğitim boşluğunu biraz olsun kapadılar. Orta halli aileler ise maliyetler nedeniyle bu imkanları çocuklarına sağlayamadılar. Sadece internet üzerinden verilen derslerle boşluğu tamamlayabildiler. Şimdi bakanlık bu sınavları yapacak elbette bu çocuklar sınavsız sınıf geçmemeli. Ama bu sınavlar yapılırken haksız bir yarış da olacak. Özel ders alan ve dershanelere gitme imkanı olan çocuklarla diğer çocuklar aynı şartlarda yarışacaklar. Bununla beraber özel okullarda da benzeri durumlar olacak. Verilecek puanlar ileride çocukların diploma notlarını etkileyecek. Bu konuda nasıl bir tedbir alınacak bunu merak ediyoruz. Bizlerde Devletimizden yüz yüze sınav yapıyorsa okullarda çocuklarımıza ücretsiz ETÜD imkanı sağlamasını istiyoruz. İnternet üzerinden verilen derslerle sınava girecek öğrencilerin sınav sonuçları büyük oranda belli gibi. Zaten şu anda ETÜD merkezleri sadece son sınıflar değil tüm öğrencilere için eğitim veriyor” dediler. (Haber:S.O)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bilişim Dolandırıcısı Polisin Operasyonuyla YakalandıÖnceki Haber

Bilişim Dolandırıcısı Polisin Operasyonu...

Vatandaşlar “TEDAŞ’ı Mum İle Arıyoruz”Sonraki Haber

Vatandaşlar “TEDAŞ’ı Mum İle Arıyoruz”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar