Aksaray
DOLAR31.9682
EURO35.0861
ALTIN2417.2

ASÜ Engelsiz Kütüphaneler Arasında Zirveye Oynuyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASÜ Engelsiz Kütüphaneler Arasında Zirveye Oynuyor
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) engelsiz üniversiteler sıralamasında bu yıl da üst basamaklarda yer aldı. Toplam 14 bayrak ödülü alan ASÜ, Türkiye beşincisi oldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) eğitimdeki engelleri ortadan kaldırmaya yönelik faaliyetleri destekleme çalışmaları kapsamında üniversitelere bayrak ve nişan ödülleri veriyor. 2024 yılına ilişkin tören Ankara’da gerçekleştirildi. ASÜ, 14 bayrak ödülü ile Türkiye genelinde en çok bayrak alan beşinci üniversite oldu. Bu kapsamda ASÜ’ye iki birim için “turuncu bayrak,” dokuz birim için “yeşil bayrak” ve üç birim için de “mavi bayrak” ödülü verildi. Turuncu bayrak mekânda erişilebilirliği, yeşil bayrak eğitimde erişilebilirliği, mavi bayrak ise sosyokültürel faaliyetlerde erişilebilirliği simgeliyor. Beşincilik ödülünü YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan alan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, bu alanda yakaladıkları başarıları her yıl arttırmak gayretinde olduklarını ve samimi bir biçimde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 2024 ödülleri kapsamında ASÜ’de Eğitim Fakültesi ile Fen-Edebiyat Fakültesi “turuncu bayrak” ödülü alırken; Fen Bilimleri Enstitüsü, Ortaköy Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu “mavi bayrak” ödülü kazandı. Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ortaköy Meslek Yüksekokulu, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ise “mavi bayrak” alan birimler oldu.

Engelsiz kampüs uygulamasının kapsamını daha da genişletmek adına yeni projeler üretmeyi sürdüreceklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, çalışmalara katkı veren herkese teşekkür etti. (ASÜ Basın)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Festivalin Finali de Adına Yakışır OlduÖnceki Haber

Festivalin Finali de Adına Yakışır Oldu

Vali Kumbuzoğlu “Tüm İmkânlarımızla Afetzedelerimizin Yanındayız”Sonraki Haber

Vali Kumbuzoğlu “Tüm İmkânlarımızla Afet...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar