Aksaray
DOLAR31.9682
EURO35.0861
ALTIN2417.2

TEMUD İÇİN GÜÇLÜ İTTİFAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEMUD İÇİN GÜÇLÜ İTTİFAK
Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, TEMUD ile genel kurul sürecinde birlikte hareket etme kararı aldıklarını belirtti.

Atanamayan Uzman Çavuşlar Derneği Başkanı Mustafa Gündeşli, TEMUD ile genel kurul sürecinde birlikte hareket etme kararı aldıklarını belirtti.

Gündeşli yaptığı açıklamada; “ATAUZDER olarak kamu yararına kurulmuş ve genel kurulda da camiamızın, başkanını ve yönetimini seçeceğiz. Camiamızın birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğu bu günlerde, ayrı ayrı kulvarlarda camiamızın istek ve taleplerini birlik beraberlik ruhuyla çok kısa bir sürede çözümlere kavuşturabilmemiz için, TEMUD Başkanımız, Tuncay Özdemir’e ATAUZDER, ailesi olarak güç birliğine ihtiyaç olduğumuz bu günlerde güç birliği yapma kararı almış bulunmaktayız.

Uzman Çavuş meslektaşlarımızın sorunları hepimizin sorunu olduğu bilincinde olarak TEMUD Başkanımızın öncülüğünde, Emekli Uzman Çavuş, meslektaşlarımızın kanundan kaynaklı hak ve talepleri için, ATAUZDER Ailesi olarak Genel kurul seçimine birlikte hareket etme kararı almış bulunmaktayız. 45 yaş haddi nedeniyle, resen emekli edilen saygıdeğer Uzman Çavuş Emeklilerimizin çalışma şartları ellerinden alınmış olup 3600 ek gösterge, ye ulaşamamışlardır. Acil olarak emekli, Uzman Çavuş camiamızın Bir derece verilerek 3600 ek göstergeye ulaşmaları, 6000 sayılı kanun mağdurları olarak, Yine kanundan kaynaklı, en düşük memur statüsünden emekli edilmiş olup, hemen hemen hepsi asgari ücretin altında maaş almalarına, tazminatlarında büyük kayıplar doğmasına imkan verilmiş, 6000 sayılı kanun mağdurları, emekli Uzman Çavuş meslektaşlarımızın, hak kayıpları giderilmesi, de öncelikli hak arayışlarımız olacaktır.  5510 sayılı kanunun getirmiş olduğu, emekli Uzman Çavuş camiamız için içler acısı olup 12000 gibi günümüz ekonomisinde maaş almakta olup, refah payını yükseltmek için başka bir sigortalı işte çalışamamaktadırlar.

Sigortalı işlerde çalışmak durumunda kaldıklarında ise, malulen emeklilik haklarının tamamı geri alınmaktadır. ALLAH'IN, izniyle bu kardeşlerimizin sorunlarına da acilen çözümler için mücadelemiz olacaktır.  Nitekim kıymetli Meslektaşlarım Emekli Uzman Çavuş, meslektaşlarımızın, bütün sorunları TEMUD Başkanımız, Tuncay Özdemir önderliğinde yol haritamızdır.

Meslekte bulunan kıymetli Meslektaşlarımız için statü değişikliği, erbaş kelimesinin kaldırılıp statü belirlenmesi, sözleşmeli subay ve astsubayların olduğu gibi 926 personel kanununa tabii olmaları sağlanacak çalışmalarımız mevcuttur. Atanamayan Uzman Çavuş, kardeşlerimin kurum yetkisine bırakılmaksızın, çıkan kanunlar neticesinde, kurumlara atanma olanağı sağlanacaktır. Bu nedenledir ki bütün Camiamızı TEMUD çatısı altında birlik ve beraberlik adına, birleşmeye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı. (Basın bülteni)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özkök’ten Seçim DeğerlendirmesiÖnceki Haber

Özkök’ten Seçim Değerlendirmesi

Belediye Projeleri Devam EdiyorSonraki Haber

Belediye Projeleri Devam Ediyor

Haber Yorumları

 • İbrahim Demir02-04-2024 19:35

  Eski Uzman Çavuşlar ve aileleri olarak bizlere vermiş olduğunuz destekleriinzden ötürü çok teşekkür ederim

 • İbrahim Demir02-04-2024 19:34

  Eski Uzman Çavuşlar ve aileleri olarak bizlere vermiş olduğunuz destekleriinzden ötürü çok teşekkür ederim

 • ahmet yülek02-04-2024 14:47

  Desteğiniz için teşekkürler

 • Ahmet yülek02-04-2024 14:31

  Desteğiniz için teşekkürler

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar