Reklamı Geç
Aksaray Belediyesi
Aksaray
DOLAR29.2172
EURO32.2725
ALTIN1928.5

Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Polis Teşkilatının 176. Kuruluş Yıldönümü
Polis teşkilatının 176. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Aksaray Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal Marşının okunması ile devam eden programda emniyet heyeti Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’ya ziyarette bulundu.

Vali Hamza Aydoğdu polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılını tebrik etti. Güvenlik güçlerinin çalışmalarını çok yakından takip ettiğini ifade eden Vali Aydoğdu, her çocuğun belli bir yaşta polis olma hayalinin mutlaka kurduğunu söyledi.

Yaptığınız iş takdirin üzerinde daha güzel cümleler hak ediyor

Polis, asker kolluk kuvvetlerini her zaman farklı bir muhabbetle sevdiğini belirten Vali Aydoğdu; “Polisimiz; halkımızın huzurunu sağlamak için büyük fedakârlıklar göstererek görevini en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyor. Halkımızın ve bizim huzurumuzu sağlamak için gece gündüz sokaklarda caddelerdesiniz. Bazen kendinizden; anne, babanız, eşinizden ve çocuklarınızdan büyük fedakârlıklar yaparak bu işi yapıyorsunuz. Gerçekten yaptığınız iş takdirin üzerinde çok daha güzel cümleleri hak ediyor ”dedi.

Allah eksikliğinizi vermesin

İnsanı insan yapan en büyük değerlerden birisinin vatanı ve toprağı olduğunu kaydeden Vali Aydoğdu;

 “Allah kimseyi vatansız ve topraksız etmesin. Vatan demek; şeref, namus, haysiyet demektir. Yanı başımızda Suriye ye baktığınız zaman vatansızlığın ne demek olduğunun örneğini görebiliriz. Vatanınız üzerinde yaşayacak bir toprak parçası yoksa namusunuzda, şerefinizi de haysiyetiniz ve insanlığınız yerle bir oluyor. Yıllardır Alem-i İslam’a bayraktarlık yapan hilalin gölgesinde bizi sağ salim yaşatan Rabbimize hamd ediyorum. Sizler (emniyet mensupları)  al bayrağın altında canınızı, ailenizi, çocuklarınızı feda ederek bu vatanı korumak için elinizden gelen bütün gayreti sarf ediyorsunuz. Bazen size çok büyük haksızlıklar yapıldığını bizde görüyoruz. Bütün olumsuzluklar haksızlıklar bizim daha dirayetli, daha güçlü ve daha sağlam durmamız içindir. Bu olumsuzluklardan ders alırsak ileriye daha güzel adımlarla hareket edebiliriz. Ben sizi hep gördüğümde göğsüm kabarır. Allah sizin eksikliğinizi vermesin’ dedi.

Vali Hamza Aydoğdu ziyaretleri nedeniyle emniyet mensuplarına teşekkür ederek, görevlerini yaparlarken gösterdikleri gayret ve çabalarından dolayı polis memuru ve komser yardımcılarını başarı belgesi ile ödüllendirdi. Görevlerinde başarılar diledi.(Basın Bülteni)

Datakale.Net İnternet ve Bilişim Hizmetleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hafif Silah Üretiminde Teknoloji Nitelikli İnsan Gücüyle BirleşmeliÖnceki Haber

Hafif Silah Üretiminde Teknoloji Nitelik...

Tezgâhlarda Hurma Hareketliliği BaşladıSonraki Haber

Tezgâhlarda Hurma Hareketliliği Başladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar