Aksaray
DOLAR8.5857
EURO10.478
ALTIN521.48

Perşembe Pazarı Açılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Perşembe Pazarı Açılıyor
Abone ol
Taşpazar mahallesinde uzun yıllardır hizmet veren perşembe pazarı Selçuklu mahallesi sınırlarında bulunan yeni yerinde hizmete açılıyor.

Geçtiğimiz yıl perşembe pazarı olarak kullanılan arazi üzerinde başlayan inşaat çalışmaları pazar alanının kapatılmasına neden olmuştu. Aksaray Belediyesi de yapılan inşa çalışmaları üzerine harekete geçerek vatandaşın pazar ihtiyaçlarını karşılayabileceği yer belirleme işlemine başladı. Bölge genelinde yapılan arazi çalışmaları ile Hacılar Harmanı ve Selçuklu mahalleri belirlenen perşembe pazarı yerinde hemen çalışmalar başlatılmıştı. Belirlenen arazi üzerinde hızlı bir şekilde alt ve üst yapı çalışmaları yapılarak vatandaşa hizmet verebilmesi için tüm imkanlar kullanıldı. Perşembe pazarı planlanan şekilde yapım aşamalarının tamamlanması ile vatandaşa ve pazarcı esnafına yarın itibari ile hizmet vermeye başlayacak. Vatandaşın en iyi şekilde hizmet alabilmesi için gece gündüz demeden çalışmaların yapıldığını ve sonunda perşembe pazarı sorunun ortadan kalktığını söyleyen Aksaray Manavlar, Balıkçılar, Tavuk ve Yumurtacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kuddusi Yeşildal açıklamasında “Daha önce Aksaray’ın Taşpazar mahallesi sınırlarında bulunan ve arazide başlayan inşa çalışmaları ile kapatılan Perşembe pazarı belediyemizin destekleri ile yeniden açılıyor. İşlek bir yerde bulunan ve kapatılmasından sonra vatandaşa büyük sorun yaşatan Perşembe pazarı için oda başkanı olarak bizler de çözüm yolları üretmeye başladık. Belediyemizin destekleri ile eski Perşembe pazarına yakın alanlarda arazi çalışmaları yapıldı. Yapılan arazi çalışmaları neticesinde bölgeye en uygun olan ve Hacılar Harmanı ile Selçuklu Mahalleri sınırları içinde bulunan boş arazi Pazar alanı olarak tercih edildi. Tercih edilen alan üzerinde Aksaray Belediyesi alt yapı ve üst yapı sorunlarının çözümü için çalışma başlattı. Kısa sürede yapılan verimli çalışmalar ile Perşembe pazarımız vatandaşa hizmete hazır hale getirildi. Perşembe pazarımız yeni yerinde 1 Temmuz itibari ile vatandaşa kapılarını açıyor. Hem esnafımızın hem de vatandaşımızın rahatlayacağı pazar alanımızın vatandaşımıza hayırlı olmasını diliyorum. Perşembe pazarımızın açılması için ilk günden bugüne kadar yapılan çalışmalar ve verdiği destekler için Aksaray Belediye başkanımız Dr. Evren Dinçer’e de teşekkür ediyorum. Perşembe günü vatandaşlarımızın Pazar sorunu kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

Açılan Perşembe pazarı Hacılar Harmanı, Selçuklu, Taşpazar ve Paşacık başta olmak üzere yarın itibari ile hizmete başlayacak. (Haber: S.O)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vakalar Yüz Binde 30,73’e GerilediÖnceki Haber

Vakalar Yüz Binde 30,73’e Geriledi

AK Heyet Vatandaşla Sahada BuluşuyorSonraki Haber

AK Heyet Vatandaşla Sahada Buluşuyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar