Aksaray
DOLAR31.9682
EURO35.0861
ALTIN2417.2

Gençler “Doğrusu Pelinsu” Dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gençler “Doğrusu Pelinsu” Dedi
31 Mart seçimlerine yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre kalması nedeni ile seçim çalışmalarına gece gündüz demeden aralıksız devam eden CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir toplumun her kesimi ile bir araya gelmeye devam ediyor. Gündüz esnaf ve ev ziyaretleri gerçekleştiren Yıldırım Demir akşam saatlerinde ise gençlerin yoğun olarak bulunduğu kafeler caddesi olarak anılan Ebul Feyz Elçibey caddesini ziyaret ederek gençlerle bir araya geliyor.

Arkadaş grupları ile birlikte kafelerde vakit geçiren gençlerle sohbet eden belediye başkan adayını karşılarında gören gençler, Pelinsu Yıldırım Demir ile fotoğraf çektirirken, projelerini anlatmasını istediler.

Pelinsu Yıldırım Demir gençlere bazı projelerinden bahsederken “ biz liyakatli ve genç bir kadro ile sizlerin geleceğini hazırlamak için birçok proje ürettik. Belediyenin birkaç farklı ayağı vardır, birincisi şehrin alt yapısı, yolu, kaldırımı, kentsel dönüşümü gibi işlerken bir diğer ayağı sosyal belediyeciliktir. Sosyal belediyecilik o şehirde yaşayan insanları, gençleri ufacık bir caddeye hapsedip, alan tanımamak değildir. Bende genç bir kardeşiniz olarak sizler gibi sosyalleşecek bir alan bulamamaktan şikâyetçiyim. Aksaray’da gençlerin sosyalleşmesi için birkaç kafeden başka hiçbir yer yok. Kafelerimiz tabi ki olsun. Lakin başka alanlarımızda olsun. Biz gençleri düşünerek hazırladığımız projelerde, gençlerin sağlıklı vakit geçirebileceği alanlar planlıyoruz. Spor alanları, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin gerçekleşeceği alanlar. Mesela neden bizim şehrimizde bir sanat sokağı olmasın. Düşünsenize cıvıl cıvıl bir sanat sokağı. Resim sanat atölyelerinin olduğu bir sokak. Eskişehir’de belediye başkanımız bunu çok güzel yapmış. Gençler mutlu. Bizde şehrimizde sanat sokağı yanı sıra festivaller, konserler, sergiler, tiyatrolar ve bunun gibi daha birçok şey yapacağız gençlerimiz için. Bu kadar mı? Tabi ki hayır! Biz gençlerin hafta sonu şöyle soluk alabileceği alanlar tasarlamayı planladık. Elimizde Hasandağı gibi muhteşem bir güzellik var. Oraya gidip kalabileceğiniz bungalov evler yapacağız. Karavan park alanları yapacağız. Burası üniversite olan ve organize sanayisinden dolayı dışardan birçok insanın geldiği bir şehir artık. Bu yüzden yatırımlarımızı şehrin nüfusunun artışına göre planlayarak yapmalıyız, günü kurtaracak şekilde değil. Yapacağımız yatırımlar şehri en az 50 sene götürmeli. Zaten biz yönetimi devraldığımızda toplumun her kesimiyle olduğu gibi gençlerle de bir araya gelip, onlar için olan projelerimizi masaya yatıracağız. El birliği ile şehrimizi yaşamaktan zevk alacağımız, içinde yaşarken mutlu olacağınız bir yer haline getireceğiz. Bunun için sizlerden 31 Martta bizlere, bu şehir için olan hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için bir şans vermenizi istiyorum” dedi.

Pelinsu Yıldırım Demir’in projelerini dinleyen gençler “ doğrusu Pelinsu” diyerek belediye başkan adayına kendi sloganı ile karşılık verip, destek vereceklerini ifade ettiler. (Basın bülteni)

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Narkotik Temizliğe Devam EdiyorÖnceki Haber

Narkotik Temizliğe Devam Ediyor

Karacaer’den Çocuklara Halı Saha SözüSonraki Haber

Karacaer’den Çocuklara Halı Saha Sözü

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar