sabancı
Aksaray
DOLAR8.0894
EURO9.6985
ALTIN454.98

Çevre Dostu Proje Başlıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çevre Dostu Proje Başlıyor
Abone ol
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yenilikçi projelerinden olan Akıllı Bisiklet Yolları projesi için sahada çalışmalar başlatıldı.

Akıllı Bisiklet yolları projesi kapsamında Aksaray Üniversitesinden şehir merkezi yönüne ilerleyecek olan yol ağında ve istasyonlarda çalışma yapılıyor.Aksaray Belediyesi ekiplerince 2021 yılı içerisinde tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak olan Akıllı Bisiklet Yolu projesi ile şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştırılacak ve ulaşımı rahatlatılacak.

Akıllı Bisiklet yolları kapsamında yeni yapılan 17 kilometrelik bisiklet yoluna mevcutta var olan 12 kilometrelik bisiklet yolunun revize edilmesi için de çalışma yapıldı. Kılıçaslan parkı içerisinde kullanılan mevcut bisiklet yolunda yıpranan veya deforme olan kısımlarda zemin kaplama yapmak için Belediye ekipleri harekete geçti. 1.Etap olarak belirlenen Aksaray Üniversitesi-Atatürk Caddesi-Ebulfeyz Elçibey Caddesi-Acem Sokak-Yavuz Sultan Selim mahallesi güzergahında çalışmalar başladı. Bu alanlarda yapılan çalışmaların ardından 2.Etap olarak TOKİ (Cumhuriyet Mahallesi-Zafer Mahallesi)-Eğitim ve Araştırma Hastanesi-Terminal bölgesinde ardından da 3.Etap olarak Fatih-Mahallesi-Acem Sokak Bulvarı-Üniversite güzergâhında çalışmalar başlayacak.

Yol ağları üzerindeki 9 noktada kurulacak olan bisiklet istasyonlarından birinden bisiklet alan kullanıcılar başka bir istasyona bisikleti teslim edebileceği bir sistem üzerine kurulacak. Belediye Başkanı Evren Dinçer Akıllı Bisiklet Yolları projesi ile ilgi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemizin ihale aşamasını tamamladık. Saha çalışmalarına geçiyoruz. Aksaray Üniversitesinde başlayan 1. Etapta kazı çalışmalarına başladık. Bu projemiz ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, vatandaşlarımızın spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyet ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi 2021 yılı içerisinde hayata geçirmek için gayretle çalışacağız.’’ Dedi. (Basın bülteni)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sokaklarda “Dilenci” Bereketi!Önceki Haber

Sokaklarda “Dilenci” Bereketi!

30 Yıl Boyunca Çöpler Enerji OlacakSonraki Haber

30 Yıl Boyunca Çöpler Enerji Olacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar