Aksaray
DOLAR31.9682
EURO35.0861
ALTIN2417.2

Bisiklet Parklarının Sayısı Artırılıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bisiklet Parklarının Sayısı Artırılıyor
Aksaray Belediyesi, çevreci ulaşım araçlarının kullanımını artırmak ve şehirdeki bisiklet kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla önemli bir adım attı. Belediye, şehrin çeşitli noktalarına bisiklet parkları oluşturdu. Bu projeyle birlikte bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve trafik yoğunluğunun azaltılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Şehrimizde sürdürülebilir ve çevreci ulaşım çözümlerini desteklemek adına önemli bir projeye imza attık. Bisiklet parkları, bisiklet kullanıcılarının araçlarını güvenli bir şekilde park edebilmelerini sağlamak amacıyla stratejik noktalara yerleştirildi. Amacımız, bisiklet kullanımını teşvik ederek hem çevremizi korumak hem de trafikteki araç yoğunluğunu azaltmak” dedi.

Belediye Başkanı Dinçer, ayrıca bisiklet parklarının vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü ve bu tür projelerin devamının geleceğini belirtti. Başkan Dinçer açıklamasının devamında; “Bisiklet, sağlıklı yaşamın ve temiz çevrenin anahtarıdır. Belediye olarak, vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve çevreci bir ulaşım tercih etmelerini kolaylaştıracak projelere öncelik vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Aksaray Belediyesi'nin bu yenilikçi projesi, şehirdeki bisiklet kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar, bisiklet parklarının sayısının artmasıyla birlikte bisiklet kullanımının daha da yaygınlaşacağını düşünüyor.

Aksaray Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, bisiklet yoğunluğunu göz önünde bulundurarak ilk etapta Ulu Cami bahçesine bisiklet park istasyonu kurdu. İlerleyen günlerde şehrin 9 farklı noktasına daha bisiklet parkı yapılacağı bildirildi. Ayrıca vatandaşların gelişigüzel yerlere bisiklet bırakmamaları istendi. (Basın bülteni)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Belediye Vergileri İçin Son Gün 31 MayısÖnceki Haber

Belediye Vergileri İçin Son Gün 31 Mayıs

Spor Alışkanlığı İçin ASÜ Devreye GirdiSonraki Haber

Spor Alışkanlığı İçin ASÜ Devreye Girdi

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar