Aksaray
DOLAR26.034
EURO28.4475
ALTIN1587.9

Altınsoy “Aklımızda Şehrimiz Var”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Altınsoy “Aklımızda Şehrimiz Var”
AK Parti Aksaray Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Hüseyin Altınsoy, il başkanlığı döneminde ziyaretlerinde not aldığı talep ve beklentileri hayata geçirmede kararlığını ortaya koydu.İl Başkanlığı döneminde Aksaray’da ayak basmadık yer bırakmayan Aksaray Milletvekili Altınsoy, adeta şehrin röntgenini çıkarmıştı.

Merkez ilçe başta olmak üzere ilçe, belde ve köylerde yoğun programlar gerçekleştiren Altınsoy, not aldığı talep ve beklentilerin bir kısmını il başkanlığı döneminde Ankara’da kapısını aşındırdığı Bakanlıklardan güzel haberlerle dönmüş, Aksaray’ın önemli sorunlarını da tek tek çözüme kavuşturmuştu.

Milletvekili seçildikten sonra partisinin TBMM’sinde grup yönetimine, AK Parti TBMM plan bütçe komisyonu üyesi olarak ta ülkenin yatırmalarının belirleneceği en önemli komisyonda yer alan Altınsoy, Aksaray sevdasıyla çıktığı yolda yarım kalan işlerini bulunduğu makamı yine Aksaray halkı için kullanarak tamamlaması gözlerden kaçmıyor.

Ağır ve sorumluluk gerektiren görevlerinin yanında AK Parti İç Anadolu Bölgesi il koordinatörlüğünü de üstlenen Altınsoy, yoğun çalışma temposuna rağmen Aksaray’ını unutmuyor. ‘Aklımızda şehrimiz var’ parolasını bir an aklından çıkartmayan Altınsoy, AK Parti TBMM plan bütçe komisyon toplantısında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a; “Aksaray ilimizde tüm ilçelerimiz doğal gaza kavuştu, birçok beldemiz de doğal gaza kavuştu ama doğal gaza kavuşamayan birkaç belediyemiz kaldı, bunlar ne zaman doğal gaza kavuşacaktır. İkinci sorum, Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisi ne zaman tam kapasiteyle çalışacaktır?” diye sordu.

Yurt dışında yaşayan Türklere yönelik artan yabancı düşmanlığı konusunda yapılan çalışmalar nelerdir sorusunu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a soran Milletvekili Altınsoy, birde Aksaray Hasandağı yamaç paraşütü, kayak merkezi için teleferik projesi uygulamasının olduğunu ve ne zaman hayata geçirileceği konusunda bilgi verilmesini talep etti.

Geçimin büyük bölümü tarıma dayalı olan Aksaray için büyük önem arz eden su sorununu gündeme getiren Altınsoy, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan da, KOP Projesi içerisinde yer alan Aksaray ilinin tarımsal havzasının sulanması için çalışmalar hangi aşamada olduğunu sordu ve Uluırmak Mamasın kapalı sulama sistemi yapımının hızlandırılmasını talep etti.

Komisyon toplantısında Aksaray’a yapmış oldukları yatırımlar için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür eden Altınsoy, Hürriyet Mahallesi’ne ihalesi yapılan TOKİ konutlarına ne zaman başlanacağını sordu. Bir de Aksaray'a atık su tesisi yapılması konusunda Bakanlığın desteğine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi. Talep edilen tüm soruların takipçisi olacağının altını çizen Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, gelişmeleri Aksaray kamuoyu ile paylaşacaklarının açıkladı. (Basın bülteni)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eski Bakan Yıldız’dan Rektör Arıbaş’a ZiyaretÖnceki Haber

Eski Bakan Yıldız’dan Rektör Arıbaş’a Zi...

Jandarma Aranan 7 Kişiyi Daha YakaladıSonraki Haber

Jandarma Aranan 7 Kişiyi Daha Yakaladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar