Aksaray
DOLAR31.9682
EURO35.0861
ALTIN2417.2

Akıllı Bisiklet Yollarında Güzergâh ve İstasyonlar Belirlendi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akıllı Bisiklet Yollarında Güzergâh ve İstasyonlar Belirlendi
Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesinin ihale aşamasını tamamlayarak projenin uygulanacağı alanlarda çalışmalara başlıyor.

Aksaray’da vatandaşlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandıracak ve sağlıklı yaşamı destekleyecek olan Akıllı Bisiklet Yolları Projesi ile enerji tasarrufu, ulaşımda altyapı maliyetlerinin düşmesi, gürültü ve görüntü kirliliğinin azaltılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in yenilikçi projeleri arasında olan bu proje için geçtiğimiz günlerde istasyonların kurulacağı noktalar belirlenerek ölçüm çalışmaları yapılmıştı. Belediye ekiplerinin yapmış olduğu ölçüm çalışmaları ile bisiklet yollarının güzergahları ve istasyonların yerleri belirlendi. Ölçüm çalışmaları neticesinde 1.Etap olarak Aksaray Üniversitesi-Atatürk Caddesi-Ebul feyz Elçibey Caddesi-Acem Sokak-Yavuz Sultan Selim mahallesi olarak belirlenirken, 2.Etap olarak TOKİ (Cumhuriyet Mahallesi-Zafer Mahallesi)-Eğitim Ve Araştırma Hastanesi-Terminal belirlendi. 3.Etap olarak ise Fatih-Mahallesi-Acem Sokak Bulvarı-Üniversite güzergâh olarak belirlendi. Akıllı Bisiklet yolları kapsamında 17 kilometre yeni bisiklet yolu yapılırken mevcutta var olan 12 kilometrelik bisiklet yolu revize edilerek projeye dahil ediliyor. Yol ağları üzerinde 9 noktada bisiklet istasyonları kuruluyor. Şehrin muhtelif noktalarında konumlandırılan istasyonların birinden bisiklet alan kullanıcı başka bir istasyona bisikleti teslim edebilecek. Belediye Başkanı Evren Dinçer Akıllı Bisiklet Yolları projesi ile ilgi yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemizin ihale aşamasını tamamladık. Saha çalışmalarına geçiyoruz. Önümüzdeki günlerde bisiklet yollarının ve istasyonların yapımına geçeceğiz. Bu projemiz ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, vatandaşlarımızın spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyet ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi 2021 yılı içerisinde hayata geçirmek için gayretle çalışacağız.’’ Dedi. (Basın Bülteni)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çin’e Yapılan Bor İhracatında İkinci Tren Yola ÇıkıyorÖnceki Haber

Çin’e Yapılan Bor İhracatında İkinci Tre...

Narkotik 90 Günde 263 Kişiyi Yakaladı Ama…Sonraki Haber

Narkotik 90 Günde 263 Kişiyi Yakaladı Am...

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar