Bugun...
ZOR ŞARTLARDA ÇALIŞIYORLARMIŞ…


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Geçtiğimiz hafta içerisinde sitemizden bir fotoğraf ile MR için randevu vermesi gereken özel şirket çalışanının mesai saati olmasına karşılık yerinde olmayışıyla ilgili bir paylaşım yaptım.

(Bu arada hasta olan da MR randevusu için sırada olan da ben olmamama karşılık sadece orada bekleyen hastaların durumunu göstererek aksaklığı göstermek istedim)

Bu paylaşımdan önce de aksaklığı gerekli yere de ilettim.

Paylaşımın ardından yapılan yorumlar ilginçti

Neden ilginçti diye sorarsanız

Bir tanesi orada çalışan kişinin sigara içme hakkı yok mu? Veya Tuvalete gidemez mi? 5 dakikada ölmezsiniz ya bekleyiverin.

Bir tanesi aklımızı sorgulayarak çalışan sağlık görevlilerinin şartlarından bahsetmeye çalışmış ancak zekası yetmemiş benim anlayabildiğim bunu yapmaya çalışmış.

Elbette fedakarca işini hakkıyla yapan sağlık çalışanlarına minnettarız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak mesai saati içerisinde ortada olmayan bir çalışanın yemek saati yeni bitmiş olmasına karşılık ortalarda olmayışını savunamam.

O hastaneye gelen insanların tamamına yakını canıyla uğraşıyor. Herhalde kimse hobi olsun diye hastaneye gidip sabahtan akşama kadar oralarda beklemez.

Hiç kimsenin mesai saatleri içerisinde sigara içme hakkı veya saati diye bir hakkı yoktur. İş kanununda da böyle bir mazeret veya izin saati verilmemiştir.

Şimdi gerçekten fedakar bir şekilde çalışan hastane çalışanları haricinde olanlara soruyorum

SİZİN ŞARTLARINIZ

OSB de çalışan İŞÇİLERDEN

Sanayide çalışan işveren ve İŞÇİLERDEN

Sabahlara kadar direksiyon sallayan ŞOFÖRLERDEN

Vatan için nöbet tutan can veren ASKER ve POLİSLERDEN

Ömrünü tarlalarda geçiren ÇİFTÇİLERDEN

Yol süpüren İŞÇİLERDEN

Kazma kürek çalışan İŞÇİLERDEN

İnşaat İŞÇİLERİNDEN

Asgari ücretle çalışan EMEKÇİLERDEN

DAHA MI ZOR?

Hakkıyla çalışanlar kadar orada sadece mesaisini tamamlayarak maaşlarını alma derdinde olan bir çok çalışan da var. Bunu görmezden gelmek mümkün değil.

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelenlerin neredeyse tamamı bu yukarıda saydığımız kişiler. Zaten mali durumu iyi olan ve sizden daha rahat şartlarda çalışanlar özel hastanelerde kimsenin peşinden koşamadan gerekli sağlık hizmetlerini alıyorlar.

Çok bir şey istemiyoruz sadece mesai saatlerinizde yerinizde olun. Olun ki vatandaş daha fazla perişan olmasın.

Bu yazdıklarım sadece işini yapmayan sağlık görevlileri içindir. Diğer bir çok çalışanın ne kadar candan çalıştığına da bizzat şahit olmuşumdur.

Kısacası bu yazı sadece üzerine alınanlar içindir.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 5059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI