Bugun...
Ziyarete DOYMADIK


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Aksaray’ımız coğrafi yapısı gereği sanayileşmeye yeni geçmiş daha çok tarım hayvancılık ve gurbetçi vatandaşların yoğun yaşadığı eğitime ilginin yeni yeni arttığı çok zor bürokrat ve siyasetçi çıkartan bu anlamda da 81 ilin en şanssız şehridir.

Son dönemde özellikle Ankara’da yaşayan Aksaraylıları toplayarak bir araya getirmeye çalışan Aksaray platformu ve bu birliktelik girişiminde Aksaray adına duruma öncelik eden başta Aksaray Ticaret Borsası başkanı Hamit Özkök ve bu anlamda çalışan herkese teşekkür ederim. Biliyoruz ki şehre gelecek hizmetlerde Ankara bağı ne kadar güçlü ise işlerinizde o kadar hızlı yol alırsınız.

Bizler Aksaray için artık bakanlığın bir hayalden ileri gidemeyeceğini düşünmeye başladığımızdan bundan sonraki süreçte Ankara’daki bürokratlarımıza destek olmalı mümkünse onların sayılarının artmasını sağlamalıyız.

Onları Aksaray’daki siyasi tartışma çıkar kavgalarının içerisine sokmadan Aksaray’a neler yapılabilir bunların peşinden koşmalıyız.

31 Mart yerel seçimleriyle üst düzeyde bürokrat olmuş ve geleceği parlak olan bir bürokratımızı Aksaray belediye başkanı olarak seçtik ve büyük hedef ve umutlarla başkanlık koltuğunu teslim ettik. Ancak gelin görün ki belediye başkanımız Ankara’da sadece ülke için çalışmaya adapte olmuşken Aksaray’ın da belediyecilik anlamında çok fazla işi olmasına karşılık ziyaretçilerden bir türlü kurtulamadı. Seçildiği gün başlayan ziyaretçi akını anlayamadığımız bir şekilde 3 buçuk ay geçmesine rağmen devam ediyor. İşin ilginci de buna artık bir durun işimiz gücümüz var artık diyen de yok. Bazı ziyaretçiler ikinci hatta üçüncü ziyaret turunu gerçekleştirmeye bile başladılar.

Neden durmadan ziyaret ederler;

1-Yeni başkandan beklentileri vardır ancak toplu ziyaret esnasında bunu herkesin içerisinde açamamışlardır,bu yüzden ikinci tur ziyarete başlamışlardır.

2-Bunların Aksaray’a yapılacak olan hizmetlerden daha çok kendi çıkarlar ön planda gelmektedir.

3-Bu insanların eli boştur evlerinden çıkınca “Ya belediyenin kapısı herkese açık diyorlardı uğrayım da başkanla bir çay içeyim”

Gibi düşüncelerle 3 buçuk aydır belediyede ziyaret furyası devam ediyor. Bu ziyaretçilerin de ardı arkası kesilecek gibi görünmüyor.

Sevgili hemşerilerim; Mevsim itibariyle belediyelerin en etkili çalışma dönemi. Asfalt başta olmak üzere şehrin bir çok alanda ihtiyaç ve eksikliklerinin bir an evvel yapılması gerekiyor. Ancak belediye başkanını odasına ziyaret adı altında hapsederek işlerin aksamasına neden oluyorsunuz. Amacınızı veya çıkar ilişkilerinizi bilmem ama geçen her gün bu şehirde yaşayan insanların hizmet almasını engelliyorsunuz. 1 Ay normal dedik,2’inci ay olabilir dedik,3 oldu hatta artarak 4’üncü aya doğru ilerliyoruz.

Bu ziyaretleri ayarlayanlar artık bu işe bir dur demez ise 5’inci yılda da 85’inci tur ziyaretleriyle bu işi sonlandırırsınız. Benden demesi bu şehrin her noktası sahada başkanı görüp hizmet döneminin başlamasını bekliyor. Burada eleştirim sayın Dinçer’e değil onun makamını sürekli işgal eden saygıdeğer ziyaretçiler ve bu ziyaretleri ayarlayan muhterem ekibinedir.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 15226 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI