Reklam
Bugun...
Yazmayalım Dedik Ama …


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Uzun süredir köşe yazılarıma ara vermiştim.

Ancak son günlerde Aksaray genelinde artan medya kahramanları meydanları boş bulmuş olacak ki Aksaray’ın sorunu diyerek eş dost veya kendi taleplerini bazı internet sitelerinde dillendirmeye başladılar.

Gazetecilik mesleğinde insanlar kendi istek ve çıkarlarını haber yapmamalı ve başkalarının taleplerini köşelerine taşımamalıdır.

Haber peşinde sayısı üç beşi bulmayan ve arka planda gerçekten bu işten ekmek paralarını kazanıp gece gündüz demeden çalışanları bu yazdıklarımdan ayrı tutarak; ‘Gazeteciliğin eli boş gönlü hoş adamların yapması gerektiğini savunan veya Aksaray’da itibarı olmayan bazı kişilerin üç beş kuruş veya itibar için bu işi yapması gerektiğini savunan mahluklar.

Yaptığımız iş itibar sahi olmak ve bazı masalarda soytarılık yapmak için girilecek bir iş değil.

Sizlerin yüzünden kutsal olması gereken bir mesleğin itibarı kalmadı. İtibarını kaybetmiş olanlar hemen bir haber sitesi ve anlaştıkları gazetelerde köşe yazmaya başlıyor.

Gazetecilerin görevleri arasında kamu denetçiliği de olduğunu unutan olur olmaz yerlerde görevlerini yapan idarecilere yalakalık yapan bu insanların çalışmalarını yönlendirmeye çalışan kişiler önce Aksaray’a ve daha sonra bu meslekte şerefleriyle çalışan her kesime ihanet ediyorlar.

Yıllar önce Aksaray’ımın duayen olan ağabeylerinden birisi bana “Sen gençsin, bu işte ne yapacaksın, bu iş emekli veya eli boş kişilerin vakit geçireceği bir sektör” diyerek ayrılmamı istemişti. Bu adamcağız bu sektörü böyle anlatarak bu işten Şerefiyle, Namusuyla ve alnının teriyle ekmeğini kazananlara en büyük ihaneti yapıyor ve mesleğin yerlerde sürünen itibarını toprağın altına almaya çalışıyor. Gazeteciler işlerini yalamalık yapmadıkları zaman Aksaray’ın sorunları hızlı bir şekilde çözülür diye düşünüyorum.

Diğer bir yandan da özellikle sitemizden yazdığımız haberlerde habere konu isimlere küfür veya hakaret eden hemşerilerimiz; Elbette bizlerle veya açıklama yapan idarecilerle aynı konularda fikir birliği yapmak zorunda değilsiniz. Bir çok konuda da haklı olduğunuzu düşünsem de yorumlarınızın küfür veya hakarete dönüşmesi bizleri zan altında bırakıyor. Bu yorumlarda eleştirmek sizlerin en doğal hakları. Elbette bizlerde hatalar yapabiliyoruz. En çok hatayı ben hiç hata yapmadım diyenler yapar. Lütfen yorum veya eleştiri yapın. Küfür ve hakaret içeren mesajlarınız site adminlerimiz tarafından siliniyor. Eleştirme ve aynı şeyleri düşünme zorunluluğunuz yok ama kişilere veya kurumlara küfür ve hakaret etme hakkınız da yok…

Kalın sağlıcaklaBu yazı 5604 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI