Reklam
Bugun...
YAPILSA DA DERT ! YAPILMASA DA !


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Aksaray’da geçtiğimiz hafta içerisinde yapımı için hazırlıklara başlanılan ve şehir trafiğinin kurtuluşunun tek çıkar yolu olan battı çıktı yapımına başlanmadan önce dert olduğu gibi inşasına başlanmasıyla da dert oldu.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın en büyük projelerinden olan ve bir çok kişi tarafından yapılamaz ya da yapılacak olsa bile yolun sağ ve sol tarafındaki arsalardan dolayı bu dönem yetişmez şeklindeki değerlendirdiği battı çıktı yapımından önce her fırsatta bu projenin ne olduğunu değerlendiren bir çok vatandaş yapım çalışmalarının başlamasıyla birlikte sorularının cevabına ulaşsa da şimdilerde işi sulandırmak isteyen ve bu soruları en çok soran bazı art niyetli hemşerilerimiz neden şimdi yapılıyor feryatlarına başladılar bile.

Bu yolun şehir trafiği için ne kadar gerekli olduğunu herkes kabul ederken inşaat zamanlamasını manidar bulanların samimiyetlerinden şüphe duymaya başladım.

Dünyanın her yerinde bu türden projeler yapılırken belli bir dönem yol yaya ve araç trafiğine kapatılır. Ancak Aksaray’da esnaflar iş yapabilsin diye şimdilik yayalar bu alanı hala kullanabiliyorlar.

Neden şimdi de kışın değil diyorlar yani eleştirecek bir şeyler her zaman buluyorlar. Ancak dün ne zaman yapılacak diye milleti provoke etmeye çalışanların bu gün de neden yapılıyor diye kapı kapı gezenlerin niyetlerini aleni şekilde ortaya çıkarttı ve Aksaray’ı gerçekten seven hemşerilerimde bu oyunu görmeye başladı.

Belediye bu işe başlamadan yolun bir tarafındaki TMO’ya ait arazinin belediyeye kazandırılması ve diğer taraftaki eski terminalin yıkımından sonra inşaatın bu kadar kısa sürede tamamlanabilmesi gerçek anlamda bir başarıdır. Bu başarının görmezden gelinmesi sadece insanların art niyetlerini gösterir. Su projesi,Kadın aktivite merkezi,Azmi Milli projesi,eski terminal projesi,TMO arazisine yapılacak Selçuklu parkı,şehrin bir çok noktasında devam eden alt ve üst yapı çalışmaları gibi daha sayamadığım bir çok projenin 3 yıla sığdırılması bana göre başarıdır.

Neden mi? Bir belediye başkanı düşünün 3 yıl önce göreve gelsin ve kendi seçiminden sonra 3 yılda toplam 4 büyük seçim geçirsin,bu da yetmezmiş gibi 15 Temmuz gibi hain bir kalkışmayı geride bıraksın. 15 Temmuz her kesim için önemli olsa da belediyeler için daha da önemlidir,belediyelerin projelerini onaylayıp ödemeleri yapacak kurumlara yapılan operasyonlar sonrası bir çok ihale ve yatırım dosyası iptal edilmiş ve bu süreçler yeniden başlatılmıştır. Bu süreçlerin hepsini bu yatırımlarla 3 yıla sığdıran kişiye ve ekibine de sadece başarılı diyebilirim kim ne derse desin…

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPALIM

Yapımına başlanılan battı çıktı inşaatı nedeniyle şehrin giriş ve çıkışlarında ister istemez trafikte aksamalar meydana gelecektir. Bu işe birde gurbetçi hemşerilerimizin gelişleri de eklendiğinde trafik tam anlamıyla çıkmaza girer. Hemşerilerimiz lütfen araçlarınızı mümkün olduğunca şehir merkezinin dışındaki alanlarda bırakarak merkeze yaya olarak girin. Hem siz rahat edersinin hem de bu sürecin daha sıkıntısız atlatılmasını sağlarsınız. Artık şehir olarak sadece eleştirmeye çalışmaktansa iş yapana yardımcı olup daha sonra fikirleri söyleme zamanıdır diye düşünüyorum.

Kalın Sağlıcakla…Bu yazı 8205 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI