Reklam
Bugun...
Vatan İçin Sükunet !


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Son zamanlarda ülke gündemini sıkça meşgul etmeye başlayan terör olayları nedeniyle bazı şer odakları da şehirlerdeki karşıt görüşlü gençleri de sokağa çıkartmak için düğmeye basmış gibi görünüyor. Bunun ilk provası dün Antalya’nın Alanya ilçesinde meydana geldi.

Alanya’da vatandaşlar malum partinin il binasına Türk Bayrağı asmaya çalışmış bunun neticesinde diğer terör destekçileri ile taş ve sopalarla kavga etmişler çıkan olaylarda 1’i Polis olmak üzere 15 kişi yaralanmış. Buradan sonrası daha da tehlikeli. Bu haberi sosyal medya üzerinden paylaşan vatandaşlar ile terör yandaşları arasında sosyal paylaşım sitelerinde hakaret ve küfürlere varan tartışmalar yaşanmaya başlayıp adeta diğer illerde de aynı olayın tekrarlanması için bir çaba içerisine girilmiştir.

Vatanını milletini seven tüm hemşerilerimize ve vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Bu türden tahrik eden tartışmalardan kaçının veya o soysuzların gazı ile sokaklara dökülmeyin. Yapılmak istenilen olayların maşası olmayın. Polis veya Asker şu anda terörle mücadele etsin bir de vatan sevgisi diyerek onların işlerini zorlaştırmayalım. Bu vatan bizim. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük ve tarihinden gelen gücü ile bir çok ihanetin içerisinden çıktığı gibi bu günleri de atlatacaktır. Zaten bunu bilen soysuzlar tahrik ederek halkı sokağa döküp polis ve askerin görevlerini yapamamalarını bekliyor. Türkiye’mizin Suriye gibi Irak gibi bir iç çatışma ortamına sürüklenmesi hazırlanan senaryonun sonuç bölümü gibi görünüyor. Bizler bu topraklarda yıllarca Türk,Kürt,Alevi,Sunni kardeş olarak yaşayıp kardeş olarak aynı cephelerde savaştık. PKK’nın şehit ettiği askerler arasında Kürtler’de Aleviler’de Lazlar’da var. PKK denilen yapılanma ile aslında en büyük intikam Kürt kardeşlerimizden alınmakta 1915 olayları dedikleri olaylar o zamanlarda kendilerine karşı savaşmış ve her türden yokluğa karşı büyük bir zafer kazanmış bölge halkından  100 yıl öncesinin hesabı sorulmakta ve kandırılan akılsızlarla da kardeş kardeşe kırdırılmakta.

Devletimiz dünya üzerinde belli bir ahlak ve geleneğe bağlı olan vatandaşıyla istediği zaman bütünleşme geleneği bulunan dünya üzerindeki tek devlettir. İstenildiği zaman her kes tek yürek olur ama şu anda görev yapan Asker ve Polislerimize bir iyilik yapacaksak bizler olay çıkartıp hainlerin işlerini kolaylaştırmayalım. Bunun aksine hepimiz iyi bir gözlemci olalım ve şüphe duyduğumuz olaylar konusunda yetkilileri bilgilendirelim. Huzur ve Güven Türkiye’nin hak ettiği ancak bulamadığı tek şey gibi görünüyor. Tüm Mehmetçiklerimizi ve Polis teşkilatımızı Allah’a emanet ediyor ve şehitlik mertebesine ulaşmış tüm kamu görevlilerimize Allahtan Rahmet Diliyoruz…Bu yazı 3471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI