Bugun...
Sosyal Medyanın Çakma Adayları Sahada


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartlar ve dünya üzerindeki yaşanan gelişmeler istesek de istemesek de ülkemizi bir erken seçim ortamına getirdi.

Daha dün hemen sandığa gidelim diyenler bugün neden erken seçim yapılıyor soruları sormaya başladılar.

Aslında sandığı isteyenlerde sandığa isyan noktasına gelenlerde aynı kişiler. Özellikle 15 Temmuz hain darbe gecesinden itibaren halk erken seçim konusunda bir beklentiye girmişti. Her yerde yaşanan  değişimin Meclisimizde de yaşanması talep ediliyordu.

Bizlerde şimdiye kadar kabul etmeseler de Kasım 2018 tarihinde bir erken seçim bekliyorduk ama 24 Haziran tarihi bizler içinde çok erken oldu.

Bizler kadar Aksaray sevdasıyla yanıp tutuşan ve Ankara’da Aksaray’ımızın sıkıntılarını çözmek için yola çıkan memleket sevdalılarını da çok şaşırttı.

Özellikle son birkaç gündür bazı yerlerde bir çok kişinin aday adayı olmak için ortaya çıktığını duyduk. Ama bu aday adaylarıyla hala bir tanışma imkanı bulamadık. Ortada Hasan Dağ isminden başka projesini veya ne için aday olduğunu anlatabilecek bir adayı daha göremedim. Elbette gören arkadaşlar vardır.

Şahsım olarak bu güne kadar Aksaray’daki 8 günlük gazeteden 2 tanesinin müdürlüğünü yapan birisi olarak kimseyi göremedim. Ya bu adayların memleketten haberi yok,yada daha aday bile olmadan benim,senin adamcılığın olayına girmişler. Partisi fark etmez ama tüm adaylara sesleniyorum,varsa Aksaray için bir projeniz gelin anlatın yoksa ne için ortaya çıktığınızı açıklayın. Bu memleketin hizmete ihtiyacı var. Değişik çalışmalar ve yatırımlara ihtiyacı var.

Şimdi birileri çıkıp ben bir iki gazeteye anlattım diyecek.

O zaman da şu soruyu soruyorum;Bu gazetelere sadece beni süsleyip kamuoyu oluşturun zaten aday olamazsam bile beni bürokraside iyi bir yere atarlar derdinde misiniz ?

Bu memlekette yaşayan 402 bin hemşerimin hepsi bizler için değerli sosyal medyada veya kendinize yakın gördüğünüz bir iki gazeteye gidip de beni biraz övüp ortaya çıkar çabasına girip milleti kandırmayın. Projesi olanlar projesini sorabilecek gazetelere gidip sorulan sorulara cevap verebiliyor. Projesi olmayanlar ise reklamla 6 bin lira karşılığında bir yerlere atanırım derdiyle görünüp kayboluyor ve atama bekliyor. Yeter artık bu milleti aldatma hatasına düşmeyin artık. Bizler Ankara’ya 4 tane gerçek vekil göndermek istiyoruz. Bu vekilleri tanıyabilmemiz için de ortayı karıştırmayın.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 5665 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI