Reklam
Bugun...
Sizin Namusunuz Yok mu?


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Aksaray son aylarda özellikle kent idarecilerinin gayretleri ile yaşanabilir bir yer olmaya başlarken yaşanan bazı olumsuzluklar da bu çabaların kaybolmasına yetiyor.

Aksaray’ın son dönemde en büyük sorunu haline gelmeye başlayan ve emniyet tedbirlerine rağmen önüne geçilemeyen edep ve ahlak yoksunluğu iyiden iyiye gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle kafeler caddesinde görülmeye başlanılan ve bazı ara sokaklara da yayılan bu ahlaksızlık her geçen gün yeni boyut kazanmaya başladı. Aksaray Valiliği’nin turizmi geliştirmek için yaptığı çalışmalar, Aksaray Belediyesinin marka şehir yaratma gayreti ve Aksaray Üniversitesinin yeni hedefler koyarak öğrenci sayısını arttırma gayretleri bazı sorumsuz ve ahlaktan haberi olmayan kişiler tarafından çöpe atılıyor. Yani bu kurumların emekleriyle beraber Aksaray’ın geleceği de yok edilmiş oluyor.

Bu durumun ne olduğunu bilmeyen varsa anlatayım. Kafeler caddesi diye adlandırılan noktada özellikle bir çoğunun öğrenci olduğunu düşündüğüm bayanlara ahlaksızlığın ve tacizin her türü yapılamaya başladı ve bu durum her geçen gün artmaya devam ediyor. Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü bu durumu engellemek için sınırlı olan ekiplerinin iki tanesini sürekli bu bölgede tutuyor. Yolda seyir halinde olan ve hızları saatte 10 kilometreyi geçmeyen araç sürücüleri yoldaki bayanları araç kornaları ve sözle taciz etmeye devam ediyorlar. Bazı saatlerle bu caddede bu araçlar yüzünden trafik durma noktasına geliyor. 400 metrelik bir caddeden çarşı merkezine geliş 10 dakikayı geçmeye başladı. Akşama kadar genç kızları özelliklede üniversite öğrencilerini taciz etmeyi kendilerine görev edinmiş bu ahlaksızlar yüzünden artık bayanlar bu caddeden geçmeye korkar oldu. Bu bayanların bir çoğu karakolluk oluruz da ailemiz duyar korkusuyla tacizleri Polis ekiplerine ihbar etmeye bile korkuyor ve sineye çekiyorlar. Akşama kadar bu caddede gezdiğini düşündüğüm iki şahsın konuşması şöyle “Piyasa yapmaya çıkıyorum” Yani bu caddede yaptığı ahlaksızlığı böyle adlandırıyor.

***

Aksaray’ı yaşanmaz bir yer haline getirmeye çalışan bütün ahlaksızlara soruyorum;

Sizin Anneniz, Kız kardeşiniz veya eşiniz yok mu?

Yaptıklarınızı bir başkası sizinkilere yapsa ne yaparsınız?

Namusun ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Her sokakta gördüğünüz bayan size ne ifade ediyor?

Elbette bu sorulara bu kişiler tarafından bir cevap gelmeyecek ama ben söyleyeyim

Bunların en ufak yakınına birisi laf atsa dünyayı yakarlar çünkü Aksaray’da sadece kendi namuslarının var olduğunu düşünürler.

Ama yaptıkları hareketler ile namusun ne olduğunu bilmedikleri ortaya çıkıyor.

***

Artık yeter Valiliğin tanıtım hamlelerini yok ediyorsunuz

Belediyenin marka şehir çabası için harcadığı emek ve maddi bedeli yok ediyorsunuz

Sizler yüzünden bir caddede sabit kalmak zorunda kalan polis ekipleri yüzünden başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyorsunuz.

Aksaray’ı seven Vatanına bağlı tüm namuslu hemşerilerim kalın sağlıcakla…Bu yazı 7141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Cihan toprak
25-05-2016 16:45:00

Aksaray gerçekten ahlaksız edepsiz insanlarla doldu. Ağzınıza sağlık

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI