Reklam
Bugun...
Rekabetin Ahlaksızcası…


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Ülkemiz son dönemin en karmaşık günlerinden geçerken bu durumu kendi maddi güçlerine güç katmak amacıyla çalışan bir çok menfaatperest de deliklerinden çıkarak bu karmaşada bize de bir kemik parçası düşer mi diye gezinmeye başladılar.

Bu menfaatperestler bu güne kadar hep birilerinin yancısı olmuş kişilerden oluşmakta olup kendi başına emeğinle ne yaptın deyince ise acı içerisinde bu soruyu sorabilen insanlara saldırma geleneklerinden bir türlü vazgeçmemekteler.

Buraya kadar her şey tarihten bu güne kadar yaşananlardan ibaret bu menfaatperestlerin örnekleri de dönemler içerisinde sıkça görülmüştür 12 Eylülde,28 Şubatta ve iktidarların her değiştiğinde,bunlara güzel ülkem alıştı ancak;

Hiçbir dönemde bunlara sonuna kadar itibar etmediler,

Her dönemde idareciler ve halk bunları bilir ve ona göre davranırdı Aksaray’ım hariç Ülkemin genelinde de herkes bunları biliyor ve ona göre tedbir alıyor. Rekabet güçleri ve kaliteleri olmayan bu insancıklar bu dönemi kendi çıkarlarına kullanarak insanlarımızı rekabet edemedikleri insanlara düşmanmış gibi gösteriyorlar.

Bizler kurum olarak Devletimizi,Milletimizi,Polisimizi Askerimizi kısacası tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızı onlardan daha çok seviyor ve önemsiyoruz.

Rekabet uğruna kimseye iftira atmıyor kimsenin kazandığına göz dikmiyoruz.

Sabah kapımızdan çıkarken sadece “Allah’ım ekmeğimi helalse nasip et” diyoruz. Bu güne kadar çalıştığım hiçbir işyerinde ahlaksızca bir rekabet gütmedim yoksa bildiklerimizden AKSARAY’IN UTANCI adı altında kitap olurdu. Bildiklerimizi yazmadık sadece ispat edeceklerimizi yazdık. İspat edemediklerimiz bizle Allah arasında kalacak bir sır olacaktır.

Şimdi biz bunları söyleyemez ve yazamazken hakkımızda ortada gezen dedikoduları çıkartan insancıklara söylüyorum,

Bildiğinizi belge bilgiler ile kanıtlamazsanız Ş….siniz.

Şimdi bunlara itibar edipte kurumların arasındaki rekabetlere müdahil olanlara rica ediyorum her dönem Sağcı,Solcu,Alevi,Sunni,Dinci,Ataist gibi sebeplerle haksız kazanç sağlayan leş kargalarına itibar etmeyin. Rekabetimiz kalite ile olsun rekabet edebilen etsin sizler makam ve mevkilerinizi bu işe karıştırmayın. Bilin ki biz sizleri yanınızda sırtınızı sıvazlayanlardan daha çok seviyoruz.

Keşke Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk sporcular için söylediği “Ben sporcunun zeki,çevik ve ahlaklısını severim” sözünü birde gazeteciler içinde kullansaydı.

Kalın sağlıcakla….Bu yazı 4069 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI