Reklam
Bugun...
Ne Çok Papaz Severimiz Varmış


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Son günlerde ülke gündemini en çok meşgul eden konuların başında Amerikalı meşhur Rahip (Papaz) var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güvenlik güçleri bağımsız yargı ile yaptıkları çalışmalar sonunda bir suç olayına rastlamışlar ki bu zat ı muhteremi gözaltına almışlar devam eden yargılamada da tutuklayarak kaçma veya delil karartma olaylarını engellemişler ve bu daha devam ederken de yargılama esnasında bu kişi ev hapsi kararı ile cezaevinden bırakılmış.

Buraya kadar her şey normal. Ancak burada normal olmayan şey bu sadece din adamı olduğu iddia edilen zat ı savunanların kimlikleri. Sadece bir din Adamı için,dünyadaki tüm savaşların,kanın,insan hakları ihlallerinin mimarı olan Amerika Birleşik Devletleri başkanının müdahale etmesi size de garip gelmiyor mu?

Bana gerçekten çok ilginç geliyor. Bütün dünyadaki Müslümanları terörist olarak gören birçok Müslüman din adamını ve liderini katleden bu devletin sade bir papaz için Türk Amerikan ilişkilerini iki devletin tarihindeki en gergin ve onarılamaz duruma getirilmesi aslında Türk yargısının, İstihbaratının ve de emniyetinin ne kadar doğru yolda olduğunun en büyük göstergesi. Kimse bu ülke liderine ve ülke insanlarına dayatmayla bir şey yaptıramaz.

Bunun değişik dönemlerde örneklerini ecdadımız defalarca kez tüm dünyaya ispat etmiş ve gerekirse o ecdadın torunları olarak bizlerde bir kez daha ispat ederiz…

 

Bu olayların yaşanması ve devamında gelen yaptırım kararları içimizdeki Lawrence’leri son derece mutlu etmiş gibi görünüyor. Özellikle sosyal medyada son iki gündür Amerika’nın aldığı kararı ve ardında Dolar’da yaşanan  dalgalanmayı iştahla seyreden ve ağızlarından salyalar dökülerek ekonomide yaşanan olumsuzluklara kahkaha atanların neye ve nereye hizmet ettikleri de gün yüzüne çıkmış oldu. Allah hiç kimseyi kendi vatanının bozulan ekonomisine ve terör olaylarına sevinecek kadar şerefsiz ve de vatansız yapmasın…

 

 

Gün birlik olma günü. Bu ülkeden başka gidecek yerimiz yok. Bu toplum vatansız yaşayamaz. Bizler tarihin her döneminde boyunduruk altına girmemiş zorbalıklara boyun eğmemiş bir ecdadın torunlarıyız. Ekonomik krizlere alışık olan bir millet olarak söylüyorum ki; Tarihte olduğu gibi dış baskılara karşı saldırı şekli ne olursa olsun vakit birleşme,siyasi çatışmaya girmeme,çıkar hesabı yapmama vakti. Bu gün yaşanabilecek ekonomik krize karşı tedbir amaçlı her bir birey olarak ülkemiz adına bir şeyler yapmalıyız. Döviz alın çığırtkanlarının değirmenlerine su taşımayalım. Döviz yükselecek beklentisiyle ufak hesaplar içerisinde dövize olan talep piyasaların bozulmasına neden olacağından kısa vadede kazanacaklarınız ileriki bir dönemde uzun vadede tam anlamıyla felakete dönüşür.  Cari açığı tetikleyecek olan ithalat (Dışalım) mallarının kullanımı konusunda bizlerde kendi gücümüz doğrultusunda ambargo uygulayalım. Döviz ile alınan ürünlerin tüketimine ara verelim ve alternatif olan ve bence daha kaliteli olan yerli ürünlere yönelelim. Bunu yapabilirsek gerçekten de ekonomik bağımsızlığımız konusunda yeni bir 15 Temmuz destanı yaratırız. Gün eleştirme ,Yıpratma, yok etmeye çalışma değil gün birlik ve beraberlik günüdür.

Bir papaza mı yoksa ulusumuza mı destek vereceksiniz?Bu yazı 3642 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI