Reklam
Bugun...
Milli İradeye Saygı Nerede ?


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Seçimin üzerinden 9 gün geçmesine rağmen bazı sosyal paylaşım sitelerinde seçimler ve partilerle ilgili ahlak seviyelerini yerlere düşüren paylaşımlar yapılmaya devam ediliyor.

Bu paylaşımları yapanlar genelde parti genel başkanlarını bölgedeki adayları acımasızca eleştirip hakaretler ediyorlar. Bu paylaşımlardaki bilgilerin bir çoğunun araştırıldığında gerçekle alakası olmadığı ortaya çıkıyor ancak paylaşımları sıcağı sıcağına gören vatandaşlar bu paylaşımdaki verilerin doğru olduğunu iddia ediyor.

Son günlerde Parti genel başkanı ve adaylar derken artık fanatik diye tabir ettiğimiz bazı partililer seçmenlere hakaret ve iftiralara varabilecek şekilde paylaşımlar yapmaya başladılar.

Bu Paylaşımlarda oy verenlerin akılları sorgulanırken bazen de milli değerlerle insanlar aşağılanma yoluna gidiliyor.

Her zaman kardeşçe yaşadığımız Aksaray’ımız da bile hemşerilerimiz kutuplaşmaya başladılar. Her köşe başında hükümetler kurulup yıkılıyor bazen bu tartışmalara çok fanatik olan partililer de dahil olarak insanlara hakaret ve iftiralara varabilecek söylemlerde bulunuyorlar.

Geçtiğimiz seçimlerde iktidar partisine oy verenleri sorgulayan ve milli iradeye saygı duymayan muhalefet partileri şimdilerde iktidar partisini milli iradeye saygı duymaya davet ederken şimdilerde iktidar partisini destekleyen seçmenler diğer partilere oy verenleri ahmak veya aptal şeklinde hakaretlerle aşağılama yoluna gidiyorlar.

Her kim olursa olsun vatandaşlık görevinin gereği olan oy verme işlemini yerine getiren her hemşerim benim için aklı başında ve vatanını milletini seven insandır. Oy kullanan her kesin bir hesabı kendilerine göre doğruları ve diğerlerinin bir yanlışı var demektir. Bizler bir birimizi bu şekilde aşağılama yoluna gidersek toplum içerisindeki kin ve nefreti çoğaltmış oluruz. Şimdi seçim sonuçları dilediği gibi çıkmayınca bir siyasi partiye oy verene hakaret etmeyi kendisine görev edinmiş çok akıllı insancıklar lütfen artık insanlara hakaretlerinize devam etmeyin. Sizler hakaret ettiğiniz zaman inanın diğerlerinin size ve sizin oy verdiğiniz siyasi partiye olan tepkisi daha çok oluyor. Aksaray’da dostça,Kardeşçe hep beraber yaşayabilelim eğer yeniden seçim olursa o zaman siyasetçiler görevlerini yapsınlar. Sizin paylaşımlarınız insanları sadece kin ve nefrete yöneltiyor. Vatandaşlara Ahmak,Aptal diyene kadar artık dönüp arkanıza bakın ve il yönetimlerinizi sorgulayın. Bizler ilk günden beridir söylüyoruz hiçbir siyasi partiye diğerinden daha uzak ve düşman değiliz. Bütün siyasi partilerin haberleri hizmetleri veya görüşleri bizler için değerlidir. 2011 yılında seçmenlere (Milli İradeye) Hakaret edenler hakkında  o gün ne düşünüyorsak bu günde Milli iradeye saygısızlık yapanlar hakkında aynı şeyleri düşüyoruz. Seçim bitti artık geçmişten de ders alarak ileriye bakmalıyız.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 3248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI