Bugun...
Koltuk İçin Başarısızlıkta Başarıdır!


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Ülkemiz ve Aksaray’ımız 7 haziranda geleceğini şekillendirmek adına önemli bir vatandaşlık görevini  yerine getirerek sandıkta tercihlerini belli ettiler.

/ haziran seçim sonuçları gerek ülke gündeminde gerekse Aksaray gündeminde günlerdir tartışılmaya devam ediyor. Bir kesim 7 hazirandaki seçim sonuçlarının ülke adına büyük bir kayıp olduğunu savunurken diğer bir kesim de sonuçların demokrasinin zaferi olduğu yönünde fikir birliğine varıyor. Şimdi gelelim bizler açısından seçimin sonuçlarına :İktidar partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi Aksaray’da 3 olan milletvekili sayısını 2’ye indirerek seçimi sonuçlandırmıştır. Bundan önceki seçimlerin aksine bu seçimde adaylar projelerini anlatmak yerine Milliyetçi Hareket Partisi adaylarının seçim çalışmalarına yoğunlaşarak kendileri bir proje üretmemiş üretmiş iseler de Aksaraylılara doğru olarak anlatamamışlardır. Bir hava limanı,Bir tıp fakültesi ,Bir tren yolu ve stat projeleri sürekli olarak muhalefet partisi tarafından dillendirilip Ak Partililer ise onlar yapamaz biz yaparız la seçimi sonuçlandırma yoluna gittiler. Yani kısacası gündemi şimdiye kadar olduğu gibi Ak Parti değil de Milliyetçi Hareket Partisi belirledi.

İktidar partisi seçim sonuçlarında gösterdiği tavırla Aksaray’da 2-1’e razı olduğunu göstermiş oldu. Çünkü bayrağı devraldığı M.Fatih Yıldırıcı ve ekibi Aksaray’da bir çok seçimden zaferle çıkarak çıtayı çok yukarı taşıdı. Belki de mevcut yönetimin şanssızlığı da buydu.

Seçim çalışmaları esnasında Ak Partide vatandaşların en çok sevdiği ve ilgi gösterdiği isimler Seçimi Kazanamayan 3. Sıra adayı Hüseyin Hüyük ve Belediye başkanı Haluk Şahin Yazgı’ydı.

Bu isimler seçim süresince gittikleri her yerde halkın yoğun ilgi ve sevgi gösterileriyle karşılandılar,Aksaraylılar bu isimleri bağrına bastı. Bu sonuçları bu yönde değerlendirirsek Ak Parti’de Milletvekillerinin meclise gitmelerinde önemli rol oynayanlar

 1-Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan

2-Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve

3- Sırada da Hüseyin Hüyük olarak sıralayabiliriz.

Seçilen iki vekilin bu isimlere minnettar olması gerekir diye düşünüyorum.

Gezdiğimiz her yerde Ak Parti seçmeni  “Ak Partiye oy vereceğiz çünkü deyip üç ismi sıraladılar” Yani bu iki vekilin meclise yollanması İl teşkilatının başarısından çok sıraladığımız üç isimin başarısıdır diye düşünüyorum  ve bir çok kişi de benim gibi düşünüyor.

Seçim sonrasında en çok merak edilen konu Ak Parti il teşkilatının ne diyeceğiydi diye düşünülürken açıklama Ak Parti binasında sansürcü bir uygulamayla yapılan ve bazı gazetelerin katıldığı bir basın toplantısıyla son buldu.

Toplantıda  Ak Parti adına açıklama yapan İl Başkanı Hatalarımızdan ders çıkarttık dese de işin aslının böyle olmadığı dakikalar sonrasında ortaya çıktı. Aksaray’da yıllardan bu yana yerel gazetecilik yapan bir büyüğümüzün sorusu parti yönetimi tarafından hakarete varacak şekilde engellenmiş ve istenmeyen olaylar yaşanmıştır.

Bir parti yöneticisi iddiaya göre“Bizlere binlerce gazete basan gazeteciler bile soru soramıyor sen kaç gazete basıyorsun da bizlere bu soruyu soruyorsun” diyor. Sayın yöneticiler o gazetecinin kaç gazete bastığının veya diğerinin size bir şey sormamasının bizler için bir önemi yok.

 Zaten mağlubiyetinizi kabullenip Aksaray’da Ak Partiyi nerelerden nereye getirdiğinize dönüp baksaydınız ve gerekeni yapsaydınız size kimse bir soru bile sormazdı.

Sorulardan rahatsızsanız gazetecileri oralara toplayıp açıklama yapmayacaksınız.

 Partiden yapacağınız bir yazılı bültenle de aynı işi yapmış olmaz mıydınız.

Bu olay bile sizin acemiliğinizin en büyük kanıtı olarak kayıtlara düşmüştür.

Hatalardan ders çıkarttıysanız neden hala belli basın yayın organlarına sebep yokken açtığınız savaş devam ediyor.

 Her gazete veya basın organı sizlerin dediğini yayınlamak zorunda mı?

Yada sizlerin yazma dediklerinizi yazmamak zorun damı?

Bu sonucu aylar öncesinde sahada gören yöneticiler kendilerine bir düşman yaratarak belli kurumlar ve kişilere savaş açarak mağlubiyetlerine zemin hazırladılar.

Aksaray halkı herkese her yerde bir adayı kesinlikle görmek istemediklerini sizlere söylemedi mi? Bunu bilmiyor muydunuz?  Seçim çalışmaları süresince Aksaray2da Ak Parti için çalışan gönül veren çıkar gözetmeye isimler Kadın Kolları başkanı Hediye Pak,3.Sıra adayı Hüseyin Hüyük ,Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ismini sayamayacağım birkaç dürüst yöneticiden ibarettir.  

Hala başarılı olduğunu düşünen yöneticilere; İki vekil’de Sayın Cumhurbaşkanı,Sayın Belediye Başkanı ve 3.Sıra adayı sayesinde meclise gittiler.

Bu Aksaraylıların görüşü gereğini yaparsınız veya yapmazsınız bunu siz bilirsiniz kalın sağlıcakla…Bu yazı 3159 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

Halil İbrahim
13-06-2015 19:01:00

Bence başarısızlığın nendenlerinden en önemlisi sürekli başarı konuşmaları ve halkın kaarı olmaması ikinci olarak basarısızlığın nedeni muhalefet partilerin bol keseden atması ama iktidarada söz hakkı doğarsa nerden geliyor yağın bolluğu demede hak sahibi ozaman maddi manevi başarılardan halkın kaarı ne yorumsizin...

vatandaş
10-06-2015 16:03:00

Onemli olan bu durumdan ust düzey yöneticilerin haberinin olmasi bence, bizi uyuttuklari gibi onlari da uyutuyolarsa yazik aksaraya

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI