Reklam
Bugun...
Kınama Sezonu Açıldı


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Güzel Ülkemiz gerçekten tarihindeki en çetin sınavlarından birisini veriyor. Dört bir yanımız düşmanlarla dolmuşken Vatan topraklarındaki hainlere de gün doğmuş.

Son bir gün içerisinde 30’dan fazla şehit verdik. Başkentimizin ortasında dünyanın en güvenli alanlarından bir tanesinde patlatılan bomba ile sivil ve asker olan bir çok vatandaşımız şehit oldu. Daha bu haberin ne olduğunu anlayamadan Diyarbakır’daki hainler yola tuzakladıkları 1 ton patlayıcı ile 6 Askerimizi kahpece şehit etti. Tam bu kadar yeter artık diye isyan ederken Genelkurmay Başkanlığı Şırnak’ta Bir Asker ile Bir Polisimizin şehit olduğu haberini verdi. Yani bir günde 30’dan fazla şehit veren cennet vatanımda terör belası tüm ocaklara ateş düşürdü. Tüm ocaklara diyorum çünkü bu acılara ya çok üzülürsünüz ya da sevinirsiniz sevinirseniz hainsinizdir üzülürseniz bizden. Kısacası cennet vatanımda bu türden bir yas ortamı olurken dün akşam saatlerinden beri bir çok kişi bu saldırıları kınadıklarını beyan eden basın açıklamaları yayınladı ve ülke dışından da aynı mesajlar yayınlanmaya devam ediyor. Ama ben bu “Kınama” kelimesini hep merak etmişimdir. Kınandığı zaman ne oluyor. Kınanlar kendi kafalarına kurşun sıkıp canlarına mı kıyıyor? Yoksa vicdan azabından ölüyorlar mı? Tahminimce bir şey olmuyor. Herhalde bu kınama işlemini milletçe yapmadığımızdan kınayanların sayısının azlığı yüzünden kınama işlemi amacına ulaşmıyor. Tüm değerli okuyucularım şimdi herkes oturduğu yerden sigarasını içerken,Tv kanallarında eğlence programı izlerken,Gülüp eğlenirken vatana karşı olan sorumluluğunuzu yerine getirin ve kınayın. Kınayın ki amacımıza ulaşalım,Kınayın ki kınayanlar kınadıklarıyla kalmasınlar.

***

Artık kınamanın dışında bir şeyler yapma vaktinin geldiğine inanlardanım. Ne yapılabilir sorusunun cevabını verirken Fransa’yı örnek gösterebilirim. Olağan Üstü Hal ile tedbirler sıklaştırılıp terör olaylarına destek veren herkes vatandaşlıktan çıkartılabilir. Bunu onlarca yılda bir kez terör olayıyla karşılaşan Fransa yapabiliyorsa bizler her şeyi yapma hakkına sahibiz. Bir Yahudi askeri için aylarca Gazze’ye kan kusturan İsrail yapıyorsa bizde yapabiliriz. Bu en fazla bizlerin hakkı. Artık Ekonomi,Başkanlık,Anayasa gibi meseleleri bir kenara bırakıp iç güvenlik sorununu aşmamız gerekiyor. Bu gün gerçekleşen bir açılışta bir kişi burada da bomba patlar mı? diye kalabalığa girmiyorsa ülkemin öncelikli sorunu hainleri yok etmek olmalıdır. Artık yeter derken Tüm şehitlerimize Allah’tan  rahmet değerli Annelerine ,Babalarına ,Eşlerine ve Çocuklarına başsağlığı ve sabır yaralı olan değerli Gazilerimize de acil şifalar diliyorum…Bu yazı 4096 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI