Reklam
Bugun...
“HAİNLER,DÖNEKLER,AT HIRSIZLARI”


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden aylar geçmesine rağmen seçim sonuçlarına ilişkin tartışmaların arkası kesilmiyor. Seçim sonuçlarına göre az bir oy farkıyla ipi göğüsleyen Ak Partili aday Evren Dinçer koltuğa geçtiği günden beri ziyaretçilerin başkan sevdası ile adeta boğulmuş durumda. Seçimlerin üzerinden geçen 2 aya rağmen ziyaretlerin ardı arkası kesilmezken bazı ziyaretçiler ikinci hatta üçüncü sortiyi bile yapmaya başladılar.

Ak Partide ziyaretçiler haricinde ortada görünen bir sorun olmazken seçimlerde sürpriz yapar mı diye beklenen İyi partide ise seçim sonuçları konusunda tartışma yaşanmadan yeni oluşum ile ilerleyen dönemin hazırlığına başlandı.

3 Partiden ikisinde bunlar olurken seçimi az oy farkıyla kaybeden Milliyetçi Hareket Partisinde yaşandığı iddia edilen olaylar pes dedirtti.

İddialara göre son bayramlaşma programında söz alan başkan Adayı Alkan partililere yönelik sitemini iki adım daha ileriye taşıyarak Hainler,Dönekler,Çalışmadılar,Eski ülkücüler hatta At Hırsızları gibi kelimelerin bulunduğu cümleler kurarak dava arkadaşlarını eleştirmiş ve seçimin tüm sorumluluğunu kendisinden fazla emek veren dava adamlarına yüklemiş.

Sayın Devlet Bahçeli’nin de söylemiyle Ülkücünün eskisi veya yenisi olmaz. İçerisinde varsa bir insan ülkücü olarak doğar,yaşar ve ölür. Hal böyleyken kendisinden fazla çalışan ekibe bu yakıştırmaları yapması seçilmek adına çok fazla bir gayreti olmayan Alkan’a yakışmadı.

Seçim sonuçları konusunda yapılması gerekenler öncelikle nelerin eksik olduğu yönünde olmalıydı.

Kafeler caddesinde oturup oy bile vermediler demek yerine o caddeden oy istenilebilirdi.

Ak Parti ve İyi Partinin yaptığı gibi daha etkin bir basın örgütü ile projeler anlatılabilirdi. Ama bunun yerine tanıdığı bir iki gazete dışındaki tüm basın yayın organlarına sırt dönüldü bunu da bizzat Sefer bey kendisi yaptı. İl içerisinde yayın yapan resmi sıfat taşıyan 7 günlük gazetenin ikisi ziyaret bile edilmedi. Adaylar özellikle son hafta içerisinde defalarca kez ilimizin yerel televizyon kanallarında kendilerini ve yapacaklarını anlatırken sayın Alkan nerede kime ne anlatıyordu bunu da bilmiyorum.

Gazeteci olarak Sefer Alkan’dan geriye aklında kalanları söyle deseler

1-Aksaraylıyım

2-Mesleğim gereği sorunları biliyorum

3-Meclis üyesiyim belediyeciliği biliyorum

Bu üç cümle haricinde kendisi hakkında bilgim yok.

Üç buçuk ay içerisinde gazetelerimize gelerek kendisini ve projelerini anlatma fırsatı bulamayan tek aday da kendisi oldu.

Hal böyleyken eleştirdiğini düşündüğüm kişiler ve mevcut vekil Ramazan Kaşlı,Sefer beyin seçilebilmesi adına kendisinden fazla gayret göstererek onu ve projelerini anlatmaya çalıştılar. Her gördüklerinden destek isteyerek bu seçimin bıçak sırtına gelmesini sağladılar.

Keşke kendisi de biraz gayret ederek aradaki oy farkını kapatabilseydi. O zaman bu konuşmaları yapmazdı diye düşünüyorum.

Bu eleştirilerin muhataplarının da sessizliğinin nedeni olarak da gerçek bir ülkücü duruşu olduğunu düşünüyorum.

Keşke Sayın Alkan’da iyi bir MHP’li olduğu kadar da Ülkücü olsaydı.

O zaman bu talihsiz açıklamaları yapmamış olurdu.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 3144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI