Reklam
Bugun...
Gururlandık Ama!... Sonunda Utandık!...


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Aksaraylı iş adamlarının ülke genelinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalardan her daim mutlu olur ve bu iş adamlarının Aksaray’a da gerekli yatırımı yapıp istihdam sağlaması için zaman zaman yorumlarda bulunur yatırım yapmayanları da acımasızca eleştiririz.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Aksaray’ın alanında en büyük firması olan Salı Pazarı mağazalar zinciri Aksaray ve Konya-Ereğli mağazaları dışında Afyonkarahisar merkezde de mağaza açılışı yaparak yeni dönemde büyüme hedefi olarak Ülke pazarına açılacağının sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz Cuma günü gerçekleştirilen açılışa Afyonkarahisar Vali vekili,Belediye Başkanı,Afyon Ticaret Borsası Başkanı,Afyon Ticaret ve Sanayi Odasının üyeleri ile Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök,Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve çok sayıda firma temsilcisi ile Aksaray ve Afyon’dan çok sayıda gazeteci ile vatandaşlar katıldı.

Gururlandık çünkü;Afyon merkezde bu şekilde bir Alış Veriş Merkezi olmadığını ve açılan mağazanın alanında ve merkezdeki en büyük mağaza olduğunu gördük.

Gururlandık çünkü;Afyon Halkının sağanak şekilde yağan ve kesilmeyen yağmura rağmen bekleyerek açılışa katılıp mağaza sahibine ve idarecilerine teşekkür etmelerinden.

Gururlandık çünkü;Afyon Belediye Başkanının Afyondaki bu eksikliği giderdiği için mağaza sahibi Hüseyin beye ayrıca teşekkür etmesinden.

Gururlandık çünkü;Aksaray’ı bilmeyen bir çok Afyonlunun açılış esnasında Aksaray’ın tarihi ve turistik yerleri ve ürünleri konusunda bilgi almaya çalışmasından.

Gururlandık çünkü;Afyon merkezinde nereye baksak gördüğümüz 68 plakalı araçlardan.

Kısacası Aksaraylı bir iş adamını Afyon protokolü ve Afyon halkının bağrına basmasından gururlandık.

Burdan sonrası ise utandırdı.

Utandık çünkü;Afyon halkının bağrına bastığı bir iş adamını karalamak adına her türden taşeron ile iş birliği yapan sözde Aksaraylılardan.

Utandık çünkü;Konu Salı Pazarı olduğunda en ufak olumsuzlukları bile şeref haysiyet meselesi haline getirenlerden.

Utandık çünkü;Rekabet yapamayanların sırf karalama kampanyası yapmak adına kalem silahşörü satın alıp kapı kapı gezdirmelerinden.

Utandık çünkü;Afyon protokolü ve halkının “Bu mağazaların devamını bekliyoruz,size her türlü desteği veririz yeter ki yatırım yapın” demelerinden.

En sonunda ise en ağır darbe Afyon Ticaret Borsası Başkanından geldi.

Başkan akşam yemeğinde “Aksaray’daki birlik beraberliğin yarısı Afyonda olsa neler yapardık” dediği zaman şaşırdım,çünkü bana göre Aksaray’da birlik beraberlik olduğunu düşündü.

İnşallah başkanın dediği gerçek oldur da birlik beraberlikle Türkiye’nin kalbinde Ticaret merkezi haline geliriz.

İnşallah insanlar rekabeti sadece alanlarında kalite ve ucuzluk olarak yapar,rekabet yapamayınca ÇAMUR AT İZİ KALSIN düşüncesine girerek kalem silahşörü satın almazlar.

Kalın Sağlıcakla Bu yazı 4810 defa okunmuştur.

YORUMLAR
3 Yorum

halime
12-04-2015 13:32:00

Doğru söze ne hacet ayakta alkışlar tabikide kalemine sağlık

serkan
30-03-2015 09:03:00

tebrikler

Alper Kürşad Giray
29-03-2015 22:01:00

Kaleminize sağlık harika bir yazı olmuş.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI