Reklam
Bugun...
Dalkavuklar Kolay Gele...


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Geçtiğim hafta içerisinde yazdığım yazıda Aksaray’daki dalkavukluk müessesinin nasıl işlediğinden bahsetmiştim.

Bu yazının üzerinden daha üç beş gün geçmeden yazının doğruluğunu teyit edecek gelişmeler oldu.

İlk olarak eski milletvekilimiz ve şu anda Enerji Bakan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan sayın Ali Rıza Alaboyun yerel televizyon kanallarından birisinde bir proğrama katıldı ve orada bazı açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamayı duyan bir çok kişi istediği yönde yorumlamalar yapmaya başladı. Bu açıklamaların etkisi daha kaybolmadan aylardır beklenen Valiler kararnamesi açıklandı ve Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın Merkez Valiliğine Aksaray Valiliğine ise Aykut Pekmez’in atandığı bilgisi Aksaray’a ulaştı.

Bu son derece normal atamalar olarak değerlendirilmesi gerekirken sosyal medya üzerinden hemen giden insan üzerinden yüzüne konuşamayan kişiler yorum yapmaya hatta köşeler bile yazmaya başladılar.

Bu insanın Aksaray’a 2 yıldan fazla Valilik görevini yaptığını unuttular. Onlar için hayat giden gittiği gün biter mesele yeni geleni kazanmaktır felsefesinden ibarettir.

Bu insanları yarın hep beraber izleyeceğiz.

Yeni Valimizi karşılamak için bir birleriyle yarış haline girecekler.

Nereden mi biliyorum. Bir gazeteci olarak bu durumu şubat 2014’de de gördüm. Neredeyse aynı insanlar Vali Şeref Ataklı’yı karşılamak için ve görev yaptığı sürece yaranabilmek adına yanından hiç ayrılmadılar.

Ben yapım gereği insanların yüzlerine karşı söyleyemediğim veya görevi başındayken yazamadığım bir konuyu insanlar görevlerinden ayrılınca da söylemem veya yazamam.

***

Sayın Valim Şeref Ataklı; Acısıyla,Tatlısıyla 28 ay gibi bir süre bizlerle yaşadınız. Aksaray’ın sorunlarını doğru tespit ettiğinizi her zaman belirttim. Aksaray için bir şeyler yapma gayretinizi taktir ettim. Şimdi Merkez Valiliğine atandınız. Bir Aksaraylı ve gazeteci olarak teşekkür ediyorum.

Şimdi geçen hafta da yazdığım gibi temiz insanlar hariç DALKAVUKLAR KOLAY GELE…Bu yazı 5161 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI