Bugun...
Allah’tan da Korkmuyorlar!


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Yıllardan beridir Aksaraylı hemşerilerimiz ve değerli çiftçilerimiz hep kendilerine layık görünenlerle yetinir haklarından fazlasını istemezler hatta çoğu zaman vatan sevgileri önde gelir haklarını bile isteyemezler.

Dün haber sitelerinden birisinde bir haber okudum ve hayretler içerisinde kaldım. Diyarbakır’ın bir ilçesinde bir çiftçi ülke ortalamasına bakıldığı zaman çok büyük bir sera yapmış. Herkes bu duruma normal diyebilir ancak haberin ilginçliği bundan sonra başlıyor.

Kafası çalışan ama Allah korkusu olmayan bu kişi serasını ısıtabilmek için kaçak elektrik çekmiş. Arazinin yapısını ve şehre olan uzaklığını bilmiyorum.

Sadece fotoğraftan gördüğüm kadarıyla çok da yerleşim yerlerine yakın bir nokta gibi de durmuyor. Bu kişi kullandığı kaçak elektrik sayesinde aylarca beklide yıllarca kazancına kazanç katmış ve cebini doldurmuş.

Bu seranın aylık elektrik tüketiminin 1 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirtildiğine göre gelin soygunun derecesini siz ölçün.

Güneydoğu’da kaçak elektrikle hayvanları için ahırları ısıtanları,kendileri ısınmak için her evde 8-10 kadar elektrikli ısıtıcılar kullanıldığını hatta bir seferinde hayvanların ve kendilerinin su ihtiyacını karşılamak için yer altı kuyusuna kaçak elektrik çekerek kuyuyu ısıtanları duyduk ama sera ısıtıldığını da bu sayede öğrenmiş olduk.

Batı illerinde evlerindeki ortalama 70-80 TL’lik faturaların takibini şeref meselesi yapan değerli elektrik dağıtım şirketleri iş oralara dönünce bazı şeyleri görmezden gelebiliyor. Aksaray’da bir çok çiftçi abi ve kardeşimizin gelirlerinin önemli bir bölümünü elektrik parası olarak ödediklerini biliyoruz.

Birde tarlasına elektrik çektirebilmek adına aylarca hatta yıllarca çalışıp o elektriği tarlasına getiremeyen hemşerilerimizi de biliyoruz. Şimdi soruyorum;

Buralarda tarlalara parası ödendiği halde elektrik çekilemezken Diyarbakır’daki bu seracı nasıl olmuşta ayda bir milyon TL’den fazla kaçak elektrik kullandığı seraya elektrik çektirmiş ?

Yoksa batıdakiler nasıl olsa ödüyorlar diyerek mi bu olaya göz yumulmuş?

Bu sorunun cevabı yetkililerden gelmez ama siz değerli okuyucularımız cevapları tahmin ediyorlardır. Artık mağduriyet diye bir şey yoktur. Aksaray madem tarım ve hayvancılık şehri konumu ve toprağı kaliteli Allahtan korkan Vatanını seven insanları var güneydoğuya sağladığınız imkanlardan 10’da birini de Aksaray’a verin diye ricada bulunuyoruz.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 3848 defa okunmuştur.

YORUMLAR

aytuğ
08-04-2016 19:13:00

merhaba size bir önerim var haber başlıklarınız çocukça bence mesela birisi çatıdan düşmüş attığınız manşet az kalsın ölüyordu, yapıyordu, gidiyordu,,, bu şekilde komik değilmi? editörlerinizi biraz basın ve manşet editörlüğü konusunda eğitime gönderin bu nasıl manşet anlayışı bütün manşetlerin sonu -du olarak bitiyor.. yakışmadı aksaraya,,,

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI