Reklam
Bugun...
Aksaray Müftüsünün Amacı Ne?


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

Son açıklanan Valiler kararnamesi ile yaklaşık iki buçuk yıldır ilimizde görev yapan Valimiz Aykut Pekmez Adıyaman iline atandı. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerken Aksaray’a yapmış olduğu hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyorum.

Vali beyin tayinin açıklanmasının ardından bir çok kişi makamında kendisiyle vedalaşırken şehirdeki bir çok STK temsilcisi,siyasi partilerin temsilcileri ve milletvekilleri ile valilik personeli Aykut Pekmez tarafından organize edilen veda yemeğinde bir araya geldi.

Aslında bu veda yemeği Aksaray’ın uzunca süredir istediği ve beklediği birlikteliğe de sebep oldu. Tüm siyasi parti temsilcileri ve STK’lar bu sayede bir araya gelerek özlediğimiz tabloyu çizdiler. Zaten siyaset ve seçim çalışmaları dışında kalan sürelerde birlik ve beraberlik ile tüm sorunlarımızı ortak çerçevede çözebileceğimizden eminim. Giderken bile toparlayıcı özelliği ile aklımıza kazanan vali beye son icraatından dolayı teşekkür ederken yemek sonrasında yaşandığı iddia edilen olay beni olduğu gibi bir çok kişiyi şok etti.

İyi Parti Aksaray il başkanı Sayın Özhan Türemiş ile aynı masada bulunan protokol programlarının vazgeçilmez davetlilerinin başında gelen Aksaray müftüsü de bu yemekte aynı masada yan yana oturmuşlar. Elbette aynı masada siyasi partilerimizin değerli temsilcileri de bulunuyordu. Yemek ve konuşmalar esnasında gerek Valiliğimiz personeli gerekse belediyemizin personeli tarafından geceye iştirak eden herkesin hatıra amaçlı fotoğrafları çekildi. Ancak Türemiş’in sosyal medya hesabında da paylaştığı yazıya göre kendi fotoğraflarının çekileceği esnada müftü bey “Beni İyi parti il başkanı ile birlikte çekmeyin yanlış anlaşılır” gibi bir ifade kullanmış.

Özhan bey bu ifadeye Ak Parti ve MHP parti temsilcilerinin de şahit olduğu iddiasında bulunuyor.

Eğer bu durum doğruysa seçilmiş ve mecliste gurubu bulunan bir siyasi parti temsilcisi ile aynı karede fotoğraf vermek sizi neden rahatsız ediyor?

Vali beyin davetinde bir sakınca görmediği insanlar size göre neden sakıncalı geliyor?

Siyasi olarak destek verirsiniz veya destek vermezsiniz ancak O siyasi parti bir vekil ile mecliste Aksaray’ı temsil ediyor.

Bu güne kadar aynı duyarlılığı başka siyasi partilere de gösterdiniz mi?

Eğer göstermediyseniz İyi parti konusundaki tavrınızı açıkça açıklayın.

Sayın Aksaray müftüsü çok uzun bir süredir Aksaray’dasınız size tekrar soruyorum Neden arka taraflarda değil de siyasi partilerin masasında oturup da bu rezilliği yaşattınız?

Özhan beyin affına sığınarak sosyal paylaşım sayfasındaki yazısını aynen paylaşıyorum;

 

“DÜN AKŞAM VALİ BEY’İ̇N VEDA YEMEĞİNDE YANIMDA OTURAN İLİMİZİN MÜFTÜSÜ, GAZETECİ BİR ABİMİZ FOTOĞRAFIMIZI ÇEKERKEN, İYİ PARTİ İL BAŞKANININ YANINDA OTURURKEN FOTOMUZU ÇEKME YANLIŞ ANLAŞILIR DEDİ. BUNA AKP VE MHP İL BAŞKANLARIDA ŞAHİTTİR. BUNU BİR İLİN MÜFTÜSÜNÜN SÖYLEMESİ BENİ O KADAR ÜZDÜ VE HAYRETLER İÇERİSİNDE BIRAKTI Kİ ANLATAMAM. MÜFTÜ BEY MÜFTÜ OLMUŞSUN AMA MALESEFKİ OLMAN GEREKENİ OLAMAMIŞSIN!!”

 

Ve bu yazıya karşılık sadece yazıklar olsun diyorum…Bu yazı 18628 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI