Bugun...
Aksaray’ın Vekilleri Aksaraylıların Arasında


Nazmi ÇALIŞKAN
se-na_68@hotmail.com
 
 

24 Haziran seçimlerinin ardından 3 aya yakın bir zamanı geride bıraktık.

24 Haziran seçimlerinde Aksaray bu kez siyasi tercihini farklı yönde kullanarak tek siyasi parti yerine 3 siyasi partiden milletvekillerini Aksaray için Türkiye Büyük Millet Meclisine yolladı.

Bu seçim sonuçlarıyla aslında Aksaraylılar görmek istedikleri vekil profili konusunda önemli uyarıda bulundular.

Seçim sonucunu doğru okuyan vekiller de Ankara’nın değil de Aksaray’ın vekili olduklarını göstermek adına saha,saha çalışmaya başladılar.

İktidar partisinden aslında pek çok ismin yakinen tanıma şansı bulamadığı Milletvekili Cengiz Aydoğdu Meclisin tatile girmesinin ardından geldiği Aksaray’da sanki bir hafta sonra seçim varmış gibi ulaşılmayan en ücra noktalara bile ulaşarak milletin derdini dinleyip Aksaraylılarla tanışıp sıkıntılarına çözüm olmak için çaba gösteriyor. Bu çalışmalar esnasında köylülerin sıkıntılarını dinleyen Aydoğdu sıkıntıları yanından bir an olsun ayırmadığı defterine not aldıktan sonra da akşam dinlenmesi gereken zamanda da bu sorunları çözmek adına gece geç saatlere kadar çalışıyor.

Bu ziyaretlerden bir tanesine katılma şansı bulduktan sonra bu işin o kadar da kolay olmadığını gördüm. Köylümüz aslında her söylenene inanan, her şeyi talep eden bir kitle değil. İstekler konusunda makul talepleri aslında bizlerin de yıllardır söylediği şeyler. Zaten milletvekilimiz Aydoğdu da konuların takipçisi olacağı konusunda da kendileriyle gerekli konuşmaları yapıyor.

Diğer bir vekilimiz ise Ramazan Kaşlı

Seçim sürecinde beklide akıbeti en merak edilen adayların başında geliyordu. Ancak kendisinin bir esnaf oluşu ve vatandaşlarla kurduğu ikili diyalogları sayesinde hem partisi hem de kendisi kazanarak Türkiye Büyük Millet Meclisinde Aksaraylıları temsil etme hakkı kazandı. Seçim sürecinde verdiği sözlerin tamamının arkasında durduğu konusunda tanıyanların bir şüphesi yok. Seçilmesiyle birlikte Aksaray’da bir ofis açan Kaşlı burada kendisine ulaşma imkanı olmayan vatandaşlarla da istibat kurma çabası tanımayanların da gönlünde taht kurmasına neden oldu. Kendisiyle yaptığım görüşmede Aksaray’da ikamet ettiğini evini dahi Ankara’ya taşımayacağını alışılmış vekil profilinin dışında bir kişi olacağını yeniden söyledi. Kaşlının seçilmesine karşılık bu söylemleri konusunda kendisine teşekkür ettim ve yine buradan da teşekkür ediyorum.

Seçim sürecinde kendisine çok fazla şans verilmemesine karşılık imkansızlıklar içerisinde en fazla koşturanların başında gelen Ayhan Erel de verdiği sözde durarak Aksaray’ın vekili olacağını şimdiden ispatlamış oldu. Seçildiği günden bu güne kadar seçim temposunda kapı,kapı gezerek milleti dinlemeye devam ediyor. Muhalefette bulunmasına karşılık bu davranışı sayesinde Erel de oy veren vermeyen bir çok kesim tarafından iyi ki seçilmiş sözüyle karşılık buluyor.

Milletin Görmek İstediği Tablo Buydu

24 Haziran seçim süresince en çok eleştiri vekillere ulaşamamak oldu. Neredeyse her yerde vekilleri göremiyoruz söylemleri sonucunda bu tablo ortaya çıktı. Bunu doğru okuyan 3 vekilde vatandaşların arasından kopmamak adına meclis tatillerini Aksaraylılarla beraber geçiriyor. Vekiller sonuçları doğru okumuş. Vatandaşın mesajı şuydu “Ankara’nın değil Aksaray’ın vekili olun.

Kalın sağlıcakla…Bu yazı 4048 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI