Bugun...


Özkök “Ürünlerin Gerçek Bedelini Bulacağı Bir Gelecek Diliyorum”
Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök 14 Mayıs Dünya çiftçiler günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında üretimin her aşamasında fedakarca görev alan üreticileri kutladı.

Özkök “Ürünlerin Gerçek Bedelini Bulacağı Bir Gelecek Diliyorum”
+ -

Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök 14 Mayıs Dünya çiftçiler günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında üretimin her aşamasında fedakarca görev alan üreticileri kutladı.

Nüfusunun büyük bir bölümünün tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’da yaşanan ekonomik karışıklıktan en fazla etkilenenlerin başında çiftçiler geldi. Ancak ekonomik çalkalanmaya rağmen inadına üretim diyen çiftçilerimiz dünya üzerinde emsaline az rastlanır fedakarlıkla provokasyonlara rağmen dik duruşlarına devam ettiler. Gerek hayvansal ürünler gerekse tarlalardan kaldırılan ürünlerin yetiştirilmesi için kullanılan malzemelere son bir yıl içerisinde anormal rakamlarda zam gelmesine karşılık üretim diyen fedakar çiftçiler 14 Mayıs dünya çiftçiler gününde unutulmadı. Kendiside bir çiftçi olan ve inadına üretim diyerek her fırsatta vatan millet sevdasını dile getiren Aksaray Ticaret Borsası başkanı Hamit Özkök 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında; “Tarım sektörü, ekonomik ve sosyal nitelikleri nedeniyle Türkiye için vazgeçilmez bir sektördür. İnsan yaşamının sürdürülebilmesi için olmazsa olmazların başında gelen sektör, bugünün sadece gelişmekte olan değil, gelişmiş bütün ülkelerin öncelikli gündemini oluşturmaktadır.

Bu çerçevede her türlü zorluğa rağmen alın teri ile en güzel sebzeyi, meyveyi, tahılı üretmek için fedakârca çaba harcayan çiftçimizin ürünün gerçek değerini bulacağı bir gelecek diliyorum ayrıca Tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimizin, üretim ve verimliliğin arttırılması, hayat standartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin dünya pazarlarına ulaştırılması, tarım sektörü politikalarının istihdam ve sosyal politikalar içinde ele alınması, tarımsal kalkınmada büyük yol almamızı sağlayacaktır. Bu çerçevede her türlü zorluğa rağmen, alın teri ile en güzel sebzeyi, meyveyi ve tahılı üreterek sofralarımıza alın terinin saf ve temizliğinde ekmeğimizi ulaştırmak için fedakârca çaba harcayan çiftçimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor saygılar sunuyorum” dedi. 
Bu haber 303 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI