Bugun...


Ortaköy’de Hak Sahiplerine Tapuları Teslim Edildi
Tarım ve hayvancılık şehri olan Aksaray’da Ticaret Borsası dev bir projenin daha tamamlanmasının ardından Ortaköy’de 36 adet deponun tapu teslim törenini gerçekleştirdi.

Ortaköy’de Hak Sahiplerine Tapuları Teslim Edildi
+ -

Tarım ve hayvancılık şehri olan Aksaray’da son dönemde Aksaray Ticaret Borsasının dev projeleri bir bir hayata geçmeye devam ediyor. Yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen Hamit Özkök başkanlığında inadına üretim inadına istihdam söylemiyle büyük projelere yenileri eklenmeye devam ediyor. İlk olarak Aksaray’da yapımı tamamlanarak üreticilerin ve çiftçilerin hizmetine giren Aksaray tarım ticaret merkezinin ardından ilçelerde de benzeri projeler için harekete geçen Aksaray Ticaret Borsası geçtiğimiz yıllarda Ortaköy ilçesinde 39 bin 545 metrekare toplam alanı 10 bin metrekare kapalı alanı olan içerisinde sosyal alanlar idare merkezi ve 36 adet deponun bulunduğu Ortaköy Yunus Emre tarım ticaret merkezi için harekete geçmiş ve kısa süre içerisinde ticaret merkezini tamamlayarak faaliyete geçirmişti. Tarım ticaret merkezinin faaliyete geçmesi ile hak sahiplerinin tapu sorunlarını da bitirmek için harekete geçen Hamit Özkök başkanlığındaki Ticaret Borsası üyelerinin tapu sorunlarına da son verdi. Geçtiğimiz günlerde hak sahiplerine 36 adet deponun tapuları teslim edildi.

Şartlar ne olursa olsun ülkemiz için inadına üretim söylemi ile çalışan Aksaray Ticaret Borsası başkanı Hamit Özkök tapu teslim töreninden sonra yaptığı açıklamada; “Söz vermiş olduğumuz projeyi tamamlamış olmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Ortaköy Yunus Emre Tarım Ticaret Merkezimizde bulunan 36 adet tarımsal depomuzun tapularını sahipleriyle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ortaköy İlçemizde 39.545 m2 toplam alan üzerinde 6 bloktan oluşan, 36 adet tarımsal depo ve yaşam mekanlarından oluşan, toplamda 10.000 metrekare kapalı alana sahip olan, her bir depo 12 metre eninde, 22 metre uzunluğunda, 6 metre yüksekliğinde olup, kullanım alanı ile birlikte 625 metrekaredir. Yapılan her depo 850 ton arpa, bin ton civarında buğday depolama kapasitesine sahiptir. İçerisi yaşam mekânları ile donatılan günümüz ortamında tüccarlarımızın modern ve teknik anlamda rahatça kullanabilecekleri bir tesis oldu.İlçemize, Aksaray’ımıza, ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.
Bu haber 1431 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI