Bugun...


Öğretmen Vali, Okullarda Öğretmenlerin Gününü Kutlayarak Lavanta Dikti
Öğretmen kökenli olan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, vali olarak ilk öğretmenler gününü öğretmenleri görev yerlerinde ziyaret ederek kutladı. Vali Aydoğdu ayrıca öğretmenlerle birlikte okul bahçesine lavanta dikerek, 30 okulda lavanta bahçesi oluşturulması için ilk startı öğretmenlerle beraber verdi.

Öğretmen Vali, Okullarda Öğretmenlerin Gününü Kutlayarak Lavanta Dikti
+ -

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ülkede olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle virüs önlemleri kapsamında kutlanıyor. Aksaray’ın öğretmen kökenli Valisi Hamza Aydoğdu, bir bir okulları gezerek öğretmenlere sürpriz kutlama gerçekleştirdi. Öğretmenler ile görüşen Vali Aydoğdu daha sonra geçtiğimiz günlerde adliye önünde 2 kadın tarafından darp edilen yerel bir televizyonun muhabirine çiçek vererek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Hamza Aydoğdu, sürpriz kutlama programında 30 okulda gerçekleştirilecek olan okullarda lavanta bahçesi oluşturulması için ilk startı vererek öğretmenlerle birlikte lavanta dikimi yaptı.

Burada bir konuşma yapan Vali Aydoğdu, “Aksaray’da Atatürk İlkokulu’nda öğretmenlerimizi ziyaret ettik. Biz bugün ilimizde bir farkındalık oluşturmak istedik. Öğretmenlerimiz bize gelmesin istedik. Biz okullarımıza öğretmenlerimize gittik. Onların öğretmenler gününü tebrik ettik. Çok güzel bir ortam oluştu. Aynı zamanda Aksaray’da ilk ke uyguladığımız bir projeye de burada start verdik. Biliyorsunuz şuan da okullarımızın bahçelerinde kullanılmayan yerler var. Biz o bahçelerimizde faydalı bir iş yapalım dedik. Tarım müdürümüzle birlikte, teşekkür ediyorum kendisine, 30 okulumuza lavanta dikimine başladık. İlkini bugün öğretmenler günüyle birlikte Atatürk İlkokulu’nun bahçesinde sizinle birlikte ekim işini gerçekleştirmiş olduk. Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde, 81 ilde, ilçede, kasabada, köyde fedakârca görev yapan, çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Allah eksikliklerini vermesin. Onlarla gurur duyuyoruz. Böyle bir günde böyle hayırlı bir işe vesile oldukları için tarım müdürümüze, milli eğitim müdürümüze şükranlarımı, sevgilerimi sunuyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Okul öncesi eğitim öğretmeni Melisa Nurca, “Lavantalarımızı ekiyoruz. İnşallah çocuklarımızın büyüdüğünü gördüğümüz gibi, yetiştiklerini gördüğümüz gibi bu lavantaların da yetişip büyüdüğünü görürüz. Valimize müdürümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Okul öncesi eğitim öğretmeni Nur Sima Derin ise, “Öncelikle müdürüme, idareme, valimize çok teşekkür ederim. Buraya geldikleri için, bize bu ortamı sağladıkları için. Nice 24 Kasımlarda lavantaları ekmek dileğiyle inşallah” şeklinde konuştu.(İHA)
Bu haber 1383 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI