Reklam
Bugun...


Korona Virüse Karşı Tedbirli Antrenman
Aksaray’da meslek hayallerine kavuşmak için antrenmanlar yapan öğrenciler korona virüse karşı alınan sağlık tedbirleri kapsamında açık havada eğitim alıyor.

Korona Virüse Karşı Tedbirli Antrenman
+ -

Aksaray’da beden eğitimi öğretmenliği, subaylık ve polislik gibi meslek hayali olan öğrencilerin mülakatlarla alınacakları okullar aldığı eğitimler korona virüs önlemleri kapsamında sürdürülüyor. Onlarca gencin katıldığı kursta korona virüs süreci göz önünde bulundurularak, sağlık açısından önlemler alınıyor. Hayallerindeki mesleğe sahip olmak isteyen öğrencilerin ateşleri ölçülüyor, elleri dezenfekte ediliyor ve maskeleri takıldıktan sonra sosyal mesafe ile sportif faaliyetlerini gerçekleştiriyor.

Hayallerine kavuşmak için ter döküyorlar

Hayalinin beden eğitimi öğretmenliği olduğunu dile getiren Mustafa Uğur Kaş, “Beden eğitimi öğretmenliğine hazırlanıyorum. Hayalimdeki mesleğin bu olduğunu düşünüyorum. Burada doğal ortamımızda pandemi sürecinde maskelerimiz dağıtılmış, dezenfektelerimiz yapılmış bir şekilde sosyal mesafeye uyarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah tüm resmi işlemlerimizi hocalarımızla birlikte halledeceğiz. Hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi. Edanur Baştuğ ise, “Hedefim BESYO’dur. 4 yıldır BESYO için çalışıyorum. Öğretmenlerimden ilham aldığım için bu hedefi seçtim. Bu kursun güvenli ve hedeflerime ulaştıracağına inandığım için bu kurstayım” diye konuştu. Hedefinin başarılı olup polis üniforması giymek olduğunu belirten Mücahit Yen, ise, “Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi mezunuyum. POMEM kursuna hazırlanıyorum. Pandemi süreci nedeniyle çalışmalarımızı doğal ortamda kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Şanlı Emniyet Müdürlüğünde görev almak” şeklinde konuştu.

“Kapalı ortamları tercih etmiyoruz”

Hazırlık Kursu antrenörü Mehmet Ali Savaş, Korona virüs önlemleri kapsamında dezenfekte ve sosyal mesafeye dikkat ederek, “Sağlık açısından önlem ve tedbirlerle çalışmalarımıza başladık. Özellikle açık ortamları tercih ediyoruz. Kapalı ortamları şuan için tercih etmiyoruz. Belirli bir süre bu şekilde açık ortamda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz bu süreç içerisinde 14 yıl boyunca Aksaray’da BESYO hazırlık olsun, subaylık, polislik, bu düzeydeki öğrencileri hazırlayıp amaçları doğrultusunda hedeflerin ulaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.(İHA)
Bu haber 2322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI