Bugun...


Köksal “Aksaray Uzaya Yoldan Evvel Tren Yolu İstiyor”
Geçmiş olduğumuz aylar içerisinde Aksaray’a gelen ve incelemelerde bulunan CHP Milletvekilleri Aksaray’ın sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde gündeme getirmeye devam ediyor.

Köksal “Aksaray Uzaya Yoldan Evvel Tren Yolu İstiyor”
+ -

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk,  “Yıllardır yapılması yılan hikayesine dönen Aksaray-Ulukışla tren yolu hattının Aksaray için ne kadar önemli olduğunu yedi cihan biliyor. İlimize yatırım yapan sanayici biliyor. İlimize halkımızın dertlerini dinlemeye gelen CHP Milletvekillerimiz biliyor, bir bizim AKP’li Milletvekillerimiz  bilmiyor” dedi.

CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk “Çok değil 2017-2018 yılları arasında İlimize devasa yatırım yapan büyük markalar lojistik alanda maliyetlerin ne denli fazla olduğuna dikkat çekip ilimiz siyasetçilerini uyarmış, tren yolu taşımacılığının biran evvel ilimize gelmesi konusunda bir açıklama yapmışlardı. Durumunun ciddiyetini kavrayamayan ilimiz AKP Milletvekilleri hala bu konuya kör, sağır, dilsiz olsalar da Aksaray’ın 138 Milletvekili var. Onlar istediği kadar bu milletin isteklerini duymasınlar. Bizler CHP olarak Meclis gündeminde Aksaray’ın bütün sorunlarını  gündemde tutacağız demiştik” dedi.

Ertürk açıklamasının devamında; “Geçtiğimiz haftalarda ilimize gelen CHP Afyon Milletvekilimiz Burcu Köksal Mecliste yaptığı konuşmada Aksaray Ulukışla Tren yolunun önemine dikkat çekerek Aksaray’ı Mersin Limanı’na bağlayacak 80 kilometrelik Aksaray Ulukışla demir yolunun  2004 Yılından bu yana Aksaray’da her seçimde söz verilmesine rağmen yapılmadığına hatırlattı” diyen Ertürk, “Milletvekilimiz Köksal, 2020 yılının sonlarında Aksaray’a gelen Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun kendisine tren yolunu soran vatandaşlara yakışıksız bir cevap vererek ‘Aksaray’a tren yolu yapsak uzaya yol istersiniz’ dediğini de meclis gündemine taşıdı. Aksaray’ın sanayisini kalkındırıp, ihracatını üç kat artıracak olan Aksaray Ulukışla demiryolunun söz verilmesine rağmen niçin yapılmadığını soran CHP Afyon Milletvekilimiz Burcu Köksal, Aksaraylıların uzaya yol yapılması ve astronottan evvel tren yoluyla Mersin’e bağlanmak istediklerini gündeme getirdi. Ayrıca Aksaraylı çiftçilerin sulama sıkıntılarına da değinen Köksal mecliste yaptığı konuşmada ‘Aksaraylı çiftçiler tarımsal sulama sorunlarının çözüme ulaşması için Kızılırmak’tan yapılacak uygulamaların gerçekleştirilmesini ve çözüme kavuşturulmasını bekliyorlar’ diyerek bu önemli konuyu da çözümüyle birlikte gündeme taşıdı. Aksaray’ın sorunları çözülene kadar Meclis gündemine getirmeye devam edeceğiz. Varsın İktidar vekilleri farklı işlerle uğraşsın. Aksaray’ın tüm sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (Haber merkezi)
Bu haber 1784 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI