Bugun...

"gundem" İLE İLGİLİ HABERLER

4 Koldan Korona Savaşı
Aksaray’ın korona vaka sayılarında kırmızı listeye girmesi üzerine harekete geçen yetkililer denetimleri sıklaştırırken ..
Rafta Düşük, Kasada Yüksek
Geçtiğimiz günlerde gündeme gelen gramaj oyunları şimdi de yerini raflardaki fiyat oyununa bıraktı. Raflarda ürünlere ya..
Düğün Sektörü Cevap Bekliyor
Geçtiğimiz günlerde açıklanan normalleşme sürecinin ardından düğün sektöründe cevap beleyen sorular yine askıda kaldı. D..
Normalleşme Uzak Görünüyor
Vaka sayıları konusunda sıkıntılı iller arasında yer alan Aksaray15-21 Şubat arası verilerde de yüz binde 108.27 vaka il..
Pazarcılardan Seyyar Tepkisi
Koronavirüs tedbirleri kapsamında kurulamayan hafta sonu pazarları nedeniyle mağdur olan pazarcı esnafları mahalle arala..
Aksaray’ın Araç Sayısı 131 Bin 305’e Yükseldi
Türkiye İstatistik Kurumu illerin trafiğe kayıtlı araç sayılarını açıkladı. TÜİK verilerine göre Aksaray’da kayıtlı araç..
Çiftçinin Umudu Bahar Yağmurunda
Tarım ve hayvancılığın loğun olarak işlendiği Aksaray’da çiftçiler her ne kadar tarım arazilerinin karla kaplanmasına ra..
Valilikten Önemli Uyarı
Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre Kovid-19 vaka sayılarında artış görülen Aksaray’da vatandaşlardan alınan te..
Gelişen Laboratuvarlar Sanayi Üretimini de Geliştirecek
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin sanayi alanındaki rekabet gücünün arttırılması için böl..
Yağışlara Rağmen Kuraklık Tehlikesi Sürüyor
Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da yağışlara rağmen kuraklık tehlikesi sürüyo..
HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI