Bugun...


Karayollarında Covid-19 denetimi
İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine ‘Covid-19 Tedbirleri Denetimi’ konulu gönderdiği genelge kapsamında Aksaray valiliği birçok iş kolu ve karayollarında denetim yaptı.

Karayollarında Covid-19 denetimi
+ -

Aksaray’ın merkeze bağlı Topakkaya Beldesi Bölge Trafik Şubesi önünde yapılan Covid-19 tedbirleri ve denetimine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu da katıldı. Araçlar emniyet ve jandarma ekiplerince durdurularak maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması denetlenirken, Vali Hamza Aydoğdu şoförler ve yolcularla sohbet ederek Covid-19 tedbirleri alınması ve maske takmanın öneminden bahsederek yolculara maske ve küçük çocuklara hediye verdi. 

Vali Aydoğdu yaptığı açıklamada, “Biliyorsunuz dün sayın bakanımızın talimatı ile 81 ilde alanda olacağımız duyurulmuştu. Bugün Aksaray’da bütün arkadaşlarımız farklı noktalarda kontrollerimizi yapıyoruz. Buradan şunu söylememiz gerekiyor. Gördüğümüz kadarıyla vatandaşlarımız yolculuklarında bu maske kuralına riayet ediyorlar. Buradan şunu söylememiz gerekiyor, biliyorsunuz bizim Aksaray yolu ana anterlerden birisi. Bayramda yaklaşık 200 binin üzerinde günlük araç geçişi var. Buna rağmen emniyet müdürlüğümüz, Jandarmamız burada ve çok ciddi anlamda yolcularımıza hem rehberlik ediliyor hem de güzel bir şekilde maske takmayanlara uyarılarımızı yapıyorlar. Bugün bizler Aksaray’da Valilik, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü, Jandarmamız, Sağlık müdürlüğümüz, tarım müdürlüğümüz hep alandayız. Sebebi de şu, gerçekten geleceğimiz için, çocuklarımız için ve kendimiz için mutlak suretle bu maske hijyen ve mesafe kurallarına uymamız gerekiyor. Eğer biz birbirimizi seviyorsak, bir birimizi sayıyorsak mutlak suretle buna riayet etmemiz gerekiyor. Çünkü biliyorsunuz en hızlı yayılan virüslerden birisi bu son zamanlarda da biraz böyle bir tırmanışa geçti gibi bir hava var onun için hep birlikte el birliği ile bu şehrin adı ada şehri sülaha, salihler şehri olmak hasebi ile birlikte gayret etmemiz gerekiyor. Özellikle istirhamım bütün vatandaşlarımızdan maske kuralına mesafe kuralına ve temizlik kuralına mutlak suretle uyalım. Uyduğumuz zaman hem kendimizi korumuş olacağız. Hem sevdiklerimizi kurumuş olacağız. Hem de bir şekilde geleceğimiz ile ilgili ümitkar olmuş olacağız. Onun için bugünkü kontrollerimiz bütün şehrimizde ilçelerimizde devam edecek. Bütün vatandaşlarımızı böyle duyarlı görünce ekip arkadaşlarımızla birlikte bizde çok mutlu olduk” dedi.(İHA)
Bu haber 1525 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI