Bugun...


Karabatak “TTB Siyaset Platformu Değildir”
Karabatak “Hekim Haklarını savunmakla görevli TTB’nin yaşanan pandemi sürecinde önceliği aynı zamanda halkımızın da sağlığını korumak ve Pandemi mücadelesinde başat rol oynamak olmalıydı” diyerek seçimlere katılmayacaklarını duyurdu.

Karabatak “TTB Siyaset Platformu Değildir”
+ -

Türk Tabipler Birliğinin son günlerde koronavirüs salgını konusunda yaptığı eleştirilere tepkiler dinmiyor. Birliğin yaptığı açıklamaya tepki gösteren  Aksaray Tabip Odası başkanı Op. Dr. Rıfkı Karabatak yaptığı açıklamada; “Ülkemiz koronavirüs pandemisi ile mücadele ederken bu hafta sonu Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi tarafından Olağan Genel Kurul yapılacaktır. Cansiperane  korona mücadelesi yapan Hükümet yetkililerini “Yönetemiyorsunuz.. Tükeniyoruz ..” şeklinde eleştiren Merkez Konseyinin  kendi örgütünü hiçbir aciliyeti yokken toplantıya çağırıp yüzlerce hekimi Ankara’ya toplaması  ve erteleme taleplerini görmezden gelmesi  kendisiyle çelişmekten başka bir şey değildir.

Hekim Haklarını savunmakla görevli TTB’nin  yaşanan pandemi sürecinde önceliği aynı zamanda halkımızın da sağlığını korumak ve Pandemi mücadelesinde başat rol oynamak olmalıydı.  Oysa Merkez Konseyi kendi ideolojik yaklaşımları doğrultusunda hekimlerin erteleme taleplerine kulaklarını tıkayıp Hükümetle ve siyasi partilerle polemik yaratma uğraşına girmişlerdir. TTB siyaset yapılacak bir platform değildir Merkez Konseyi asli görevini yapmalıdır.

Merkez Konseyinin bu yaklaşımı asla hekimlerimizin çoğunluğunun fikrini yansıtmamaktadır. Bu şartlar altında bu Genel Kurula katılmanın TTB çatısı altında siyaset yapılmasına  ve  hekim haklarının ve taleplerinin yok sayılmasına katkı olacağı düşüncesiyle Aksaray Tabip Odası olarak seçimlere katılmayacağımızı  ve meslek örgütü içerisinde siyaset yapma hevesindeki zihniyetle mücadeleye devam edeceğimizi kamuoyuna saygı ile bildiririz” dedi.
Bu haber 2158 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI