Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu
Uyuşturucu ile mücadelede etkili bir çalışma süreci yürüten Jandarma ekipleri kırsal alanlarda uyuşturucu ve uyarıcı madde operasyonlarına devam ediyor.

Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu


Uyuşturucu ile mücadelede etkili bir görev üstlenen polis ekipleri merkezde görevlerini başarılı bir şekilde yürütürken merkez dışında kalan köy ve kasabalarda da Jandarma ekipleri başarılı operasyonlara imza atıyorlar. Özellikle yapılan çalışmalar ile gençleri zehirlemeye çalışanlar amaçlarına ulaşamazken çok miktarda da uyuşturucu maddeye el konularak terör örgütü PKK’nın gelir kapılarına ağır darbeler vuruluyor.

Bu kapsamda istihbarat çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri merkez Yeşilova beldesinde uyuşturucu madde imal ve satışı bilgisi üzerine harekete geçti. Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda M. Y. . H. Ü. , M. D. ve Z. A. isimli dört şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslar ve araçlarında yapılan aramalarda 10 gram metamfetamin, 14 adet extacy hap, 3 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 1 adet tabanca, 2 bıçak ile suçtan elde edildiği değerlendirilen 9 bin TL ele geçirildi. Göz altına alınan şahıslar işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken Aksaray il Jandarma Alay komutanlığından suç ve suçlularla mücadelede kararlılık vurgusu yapıldı.(Haber Merkezi)


Tarih: 12.01.2021 16:19