Bugun...


FETÖ/PDY’den 2 Bin 122 Kişiye İşlem Yapıldı
15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından terör örgütlerine yönelik amansız mücadele veren Aksaray İl Emniyet müdürlüğü il genelinde toplam 2 bin 122 kişiye işlem yaptı işlem yapılanlardan 706’sı çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevlerine gönderildi.

FETÖ/PDY’den 2 Bin 122 Kişiye İşlem Yapıldı
+ -

15 Temmuz 2016 gecesi silahlı terör örgütü FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişiminin ardından Aksaray genelinde başlatılan operasyonlar kapsamında ilk haftalarda bir çok kişi gözaltına alınmış bunların bir çoğu da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Aksaray il emniyet müdürlüğü Aksaray Cumhuriyet Savcılığı ile koordineli çalışmaları sonucu daha sonrada tespit edilen yeni isimler üzerinde de çalışmalarına yoğunluk verdi.

Terör örgütünün il yapılanması, AGİAD - iş adamları finans yapılanması, eğitim yapılanması, emniyet, askeriye, milli eğitim, adliye, mülkiye, belediye, üniversite, sağlık, özel sektör, öğrenci gibi diğer kurumlardaki yapılanmalarına yönelik olarak yapılan operasyonlarda 2018 yılı sonuna kadar Aksaray genelinde toplam 2 bin 122 kişiye işlem yapıldı. İşlemlerin ardından Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 936 kişi çıkartıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevlerine gönderilirken 936 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  Haklarında işlem yapılan toplam 480 kişi ise yapılan sorgulamalar ve alınan ifadelerin ardından serbest bırakıldı.

PKK/KCK,DEAŞ ve EL NUSRA Terör örgütlerine Yönelik Operasyonlarda 24 Kişiye işlem yapıldı

FETÖ/PDEY silahlı terör örgütü ile mücadeleye kararlılıkla devam eden Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Ülkemizi bölmeye yönelik terör faaliyetlerine devam eden örgütlere yönelikte operasyonlarını sürdürdü. İlimiz genelinde bu örgütlerle ilişkisi olduğu değerlendirilen toplam 24 şüpheli üzerinde işlem yapıldı. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınan şahıslardan 5 kişi terör örgütlerine üye olmak,Faaliyetlerine destek vermek ve propagandasını yapmak suçundan çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevlerine gönderildiler.

Emniyet yetkilileri ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast etmiş eli silahlı terör örgütlerine yönelik çalışmaları devam ettiğini belirtirken emniyetin rakamlarını değerlendiren Aksaraylılar ise yaptıkları açıklamalarda; “Ülkemiz yıllardan beri bir çok terör örgütü ile mücadele ediyor. Bu mücadelede bir çok ocağa ateş düştü. Bir çok gencecik asker,polis ve eğitimcimizi şehit verdik. Ancak 15 Temmuzda gördük ki hain içeriden olunca kapı da kilit tutmuyormuş. 15 Temmuz sonrası başlatılan operasyonlarda bir çok kişi gözaltına alındı. Bunları basın aracılığı ile duyduk. Ama şu ana kadar kaç kişinin tutuklandığını bilmiyorduk. Açıklanan rakamlar karşısında hayretler içerisinde kaldık. Her türeden terör örgütü ile mücadelesi devam eden polisimiz,askerimiz ve adalet teşkilatımızdan Allah razı olsun. Aksaraylılar olarak sonuna kadar onların yanındayız” dediler. (Haber Merkezi)
Bu haber 1462 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI