Bugun...


Esnaflar “Bizleri Kapatıp Marketlere Sattırıyorlar”
Salgın nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnaflar zincir marketler ile yerel marketlerin gıda haricinde sattıkları ürünlerin haksız rekabete neden olduğunu söyleyerek bu süreçte gıda haricindeki tüm ürünlerin satışının yasak olmasını istediler.

Esnaflar “Bizleri Kapatıp Marketlere Sattırıyorlar”
+ -

Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza giren yasaklar sürerken yasaklar sayesinde vaka sayılarındaki azalma devam ediyor. Uygulanan kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağına dair meraklı bekleyiş devam ederken kapalı kalan esnaflar da haksız rekabetten şikayet ediyor. Özellikle zücaciye,elektronik,giyim ve ayakkabı satan işyerleri alınan karar gereği hafta sonları dükkanlarını kapatmak zorunda kalırken gıda konusunda sıkıntı yaşanmaması için bazı işyerleri de belirli saatler aralığında çalışmaya devam ediyor.

Ancak gıda ve değişik ürünleri de beraberinde satan işyerleri ile zincir marketlerin hafta sonları gıda haricindeki sattıkları diğer ürünler yerel esnafın tepkisine neden olmaya başladı. Kendi dükkanlarının kapalı kaldığı süreçte diğer mağazaların aynı ürünleri satmasını haksız rekabet şeklinde değerlendiren Aksaraylı esnaflar açıklamalarında; “Salgın nedeniyle alınan kısıtlamalara diyeceğimiz bir şey yok. Elbette Dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de insan sağlığı için değişik tedbirler uygulanacak. Yaklaşık iki aya yakındır Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağında bizler işyerlerimizi kapatırken bizlerle aynı ürünleri de satan zincir marketler ile bazı yerel marketler gıda haricinde de ürünler satarak haksız rekabete neden oluyor. Bizler hafta sonları sadece zorunlu ihtiyaç maddesi kabul edilen gıda ürünlerinin satılmasını ve haricindeki ürünlerin satışının da yasaklanmasını veya bizlerinde işyerlerinin açılmasını istiyoruz. Bizler kapatılırken bizlerle aynı ürünü satmaya devam eden işletmelerin açık olması haksızlıktır. Sayın  yetkililerden bu konuda bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Bizlerde dükkanlarımızda ekmek satarak gıda ruhsatı alarak sahtekarlık mı yapalım? dediler. (Haber:E.B)
Bu haber 3445 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI