Bugun...


Dengeleri Değiştirecek Aday Sahada
31 Mart Aksaray belediye başkanlığı için siyasi partiler çalışmalarını sürdürürken bağımsız olarak sahaya çıkan Yaşar Ar iddialı projelerini vatandaşlara anlatıyor.

Dengeleri Değiştirecek Aday Sahada
+ -

31 Mart Aksaray belediye başkanlığı için siyasi partiler çalışmalarını sürdürürken bağımsız olarak sahaya çıkan Yaşar Ar iddialı projelerini vatandaşlara anlatıyor.

31 Mart yerel seçimleri için siyasi partiler esnaf ve vatandaş ziyaretlerine aralıksız devam ederken Aksaraylıların tanıdığı girişimci ve yatırımcı projeleri ile tanınan işadamı Yaşar Ar’da bağımsız olarak Aksaray belediye başkanlığına talip olduğunu açıkladı. Adaylık çalışmaları kapsamında Aksaray 68 Haber ve Güncel gazetelerine ziyarette bulunan Yaşar Ar’ın hedefindeki projelerin diğer projelerden farklı olması dikkat çekti. Ziyaret esnasında gazetelerimiz sorumlu müdürü Nazmi Çalışkan’a projelerinin bir kısmını anlatan Ar yaptığı açıklamada; “Aksaray için beklenen projeler sadece yol,park ve su gibi yapılması zorunlu olan işlerle sınırlandırılamaz. Zaten seçilen belediye başkanı ve ekibi bu işleri yapmak zorunda. Bu işler bir projeymiş gibi anlatılamaz. Şu anda ülkemizin en büyük sorunlarının başında üretim ve istihdam geliyor. Bu konuda şehirdeki yerel yönetimlerde ellerini taşın altına koyabilmeli. Belediyeler yatırımcılar için belediye bünyesinde masalar açmalı. İş yeri açacak olan kişilerin alanlarına göre araştırma ve öneriler işletme sahiplerinin önüne konularak esnaf korunmalı. İstihdam için belediyeler her türden girişimde bulunmalı. Bu projeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eylem planları içerisinde olmasına karşılık proje olarak değerlendirilmiyor. Belediyelerin öncelikli yapmaları gereken işleri bir projeymiş gibi anlatmak olmuyor. Biz yıllarca bu işlerin altyapısını oluşturduk. Bilgi ve birikimimiz bu iş için yeterli. Aksaraylı hemşerilerimize bu işleri anlatacağız. Ben Aksaray’ın insanıyım. Sevdam Aksaray” derken Akdamla basın yayın sorumlu müdürü Nazmi Çalışkan’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yaşar Ar’a başarılar diledi. (Haber/Foto:S.OLGUN)
Bu haber 1892 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI