Bugun...


Belediye Mühürü Artık Dinçer’de
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde AK Parti'den Aksaray Belediye Başkanı seçilen Evren Dinçer bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’dan görevi devraldı.

Belediye Mühürü Artık Dinçer’de
+ -

Aksaray’da, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İlçe Seçim Kurulu, ardından İl Seçim Kurulu ve son olarak Yüksek Seçim Kuruluna itirazda bulundu. İtiraz sürelerinin tamamlanmasının ardından 45 bin 253 oy alarak Belediye Başkanı seçildiği kesinleşen Evren Dinçer bugün mazbatasını Aksaray Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Aksaray 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hakim İlker Akkaş’tan mazbatasını alırken, öğleden sonra da belediye önünde devir teslim töreni gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı devir teslim törenine AK Parti Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekili Cengiz Aydoğdu, İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, teşkilat başkanları, parti yönetim kurulu üyeleri katıldı. Devir teslim töreninde bir konuşma yapan bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, “Sizlerde bildiğiniz gibi buralar emanet makamıdır. Sahip olma makamı değil emanet olma bilinciyle bizler 5 sene boyunca birçok çalışmalara, birçok faaliyetlere imza attık. Sizlerin bizlerden talep ve istekleri doğrultusunda yüzün üzerinde proje gerçekleştirdik. Göreve başladığımızda yaklaşık bütçemiz 102 Milyon iken şimdi 265 Milyona, belediyeyi devralırken kasamızda yaklaşık 23 Milyon var iken şimdi 46 Milyona ve yine gayrimenkulleri değerlendirdiğiniz zaman 55-60 Milyon civarında güçlü, sağlam ve iyi işler yapabilecek belediyeyi inşallah gelecek kardeşime, ekibine teslim etmenin haklı onurunu, gururunu yaşıyorum” dedi.

Başkan Dinçer, “Doğru olacağız, dürüşt olacağı”

Belediye Başkanı Evren Dinçer ise, “Böylesine onurlu, şerefli bir görevi bize nasip eden yüce rabbime sonsuz hamdüsenalar ve şükürler olsun. Ayrıca bu göreve bizi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, sizlere sonsuz teşekkürler, şükranlarımı arz ediyorum. AK Parti belediyeciliği bizden önceki süreçlerde olduğu gibi bundan sonra da bu bayrak yarışını daha ilerilere, daha güzel yerlere taşımak için emek, çaba sarf edeceğiz. Doğru olacağız, dürüşt olacağız, Aksaray neye layık ise, nasıl yönetilmesi gerekiyorsa o şekilde yöneteceğiz. Yapacağımız hizmetlerde şeffaf olacağız. Yandaş, yanlı olmayacağız. Allah rızası için çalışacağız. Bunun için çaba, gayret sarf edeceğiz. Projelerimizi ayrıntılı şekilde zaten söyledik. Bundan sonraki süreçte de zaten birlikte olacağız, hep beraber olacağız, istişare ile karar alacağız, Aksaray neye layık ise, nasıl olması gerekiyor ise hizmetleri o şekilde getireceğiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy Belediye Başkanı Evren Dinçer’e belediye rozeti taktı. Ardından makama geçen bir önceki dönem Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Evren Dinçer’e çiçek ve belediye mührü verdi.
Bu haber 753 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI