Bugun...


BAŞKAN NEVZAT PALTA COŞKULU KALABALIKLA USTALIK DÖNEMİNE TALİP OLDU
“ ALLAH NASİP EDERSE USTALIK DÖNEMİNİ MİLLETİMİZDEN TALEP EDİYORUM”

 BAŞKAN NEVZAT PALTA COŞKULU KALABALIKLA USTALIK  DÖNEMİNE TALİP OLDU
+ -

 

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, 3. Kez Belediye Başkanlığına aday olmak için Ak parti il Binasında resmi başvurusunu yaptı.

Beraberindeki muhteşem bir kalabalıkla Kent meydanından Ak Parti İl Binasına kadar yürüyen Belediye Başkanı Nevzat Palta’ya vatandaşlar çok büyük ilgi gösterdi.

Belediye Başkanı Nevzat Palta’yı  Davul zurna eşliğinde karşılayan partililer ve vatandaşlar çok büyük sevgi çok büyük sevgi gösterilerinde bulundular.

Aksaray tarihinde ilk defa bir adaylık açıklaması öncesinden muhteşem bir şekilde karşılanan Başkan Nevzat Palta parti binasında resmi adaylık başvurusunu Ak parti İl Başkanı M. Fatih Yıldırıcı’ya yaptı.

Atılan imzaların ardından Başkan Nevzat Palta tüm partililere ve vatandaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı yürekten teşekkür ederek şunları söyledi “

“İnşallah Mevla’mız nasip ederse kader çizgimizde bunlar varsa Allah nasip ederse tekrar bir üçüncü dönem yani sayın başbakanımızın tabiri ile ustalık dönemini bu milletimizden inşallah talebimiz olacak. O açıdan tabii ki burada esas karar merci olan bizim partimizdir. Teşkilatımızdır. Sayın başbakanımızdır. O çerçeve içerisinde biz bu gün resmi olarak tekrar aday olmak için başvurumuzu yapacağız. Cenabı Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah. Allah utandırmasın Allah mahcup etmesin diyorum.

Öncelikle gerçekten şu anda bir duygu yumağı içerisindeyim. Bizleri kırmayıp bizlere bu göstermiş olduğunuz adaylık başvurusu ile ilgili desteğinizden dolayı hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Hepinizi en kalbi duygularla selamlıyorum. Rabbime şükürler olsun ki bizlere bu günleri yaşattığı için. Özellikle işte bu heyecanı bu coşkuyu yaşattığı için rabbime sonsuz şükürler ediyorum. Değerli dostlar. Bize sabrın bize direnmenin bize sebatın değerini öğrettiği için rabbime sonsuz teşekkürler ediyorum. Kalbimize ülkemize hizmeti şehrimize hizmeti halkımıza ve hakka hizmet aşkını sevdasını tutkusunu veren cenabı Allah’a sonsuz şükürler ediyorum. Hepsinden öte bize böyle bir muhabbet bahşettiği için bize böyle sizler gibi yol arkadaşları nasip ettiği için bize sizlerle yol yürümeyi mu8kadder kıldığı için rabbime sonsuz şükürler ediyorum. Değerli dostlar tabii ki bir yola çıktık. 2004 yılında Allah’ım nasip etti. Mevla’m takdir etti sizlerinde teveccühü ile 2004 yılında belediye başkanlığına başladık. Tabii ki bu çerçeve içerisinde şöyle geçmiş o yıllara baktığımız zaman 5 yıllık hizmet süremiz sonucunda tekrar yine sayın başbakanımız başta olmak üzere özellikle teşkilatımızın bütün birimlerinin büyük bir teveccühü ile aynı zamanda sonuçta milletimizin takdiri ile sayın başbakanımız Tayyip beyin onaylarıyla tekrar yolumuza devam ettik. 5 yıllık aradan sonra gerçekten Türkiye’de rekor diyebileceğimiz bir oyla %60’lara varan bir oyla il bazında Türkiye’de ilk 3’e girdik. Tabii ki burada bu sizlerin bize olan güvenleri bizlerin size olan muhabbeti aşkı sevdası sonuçta oya dönüştü. Hamdolsun bizleri Allah mahcup etmedi. 2009’dan bu güne kadarda yine aynı aşkımızla aynı sevdamızla aynı sevdamızla inşallah devam ediyoruz devam edeceğizde. Değerli dostlar bizler hiçbir zaman makam ve mevki için yola çıkmadık. Makam ve mevki sevdasında olanlar bizim kapımızda yeri yoktur diyor sayın başbakanımız. Bizim dergâhımızda da yeri yoktur. Bizim toplumumuzda da yeri yoktur. Onun için biz makam ve mevkileri biz bu millete hizmet için halkımıza hizmet için milletimizin duasını ve teşekkürünü almak için bir vasıta olarak gördük. İnşallah bundan sonra da hiçbir zaman kaygımız ve derdimiz makam ve mevki olmayacak. Ancak bu makam ve mevkileri bahsettiğim gibi halkımıza insanımıza hizmet ve karşılığı dua olacak.

Şu anda gerçekten muhteşem bir topluluk. Yürekten teşekkür ediyorum. Heyecanlanmaya başladım. Şimdi bu kadar sevgi ve muhabbet bizi çok duygulandırdı bunu özellikle söylemek istiyorum. O açıdan değerli dostlar bu 10 yıllık süre içerisinde tabii ki başta

Hükümetimizin olmak üzere Aksaray’ımızdan milletvekillerimizle teşkilatımızla bunu en kalbi duygularımla söylüyorum. Şu anda o kadar güzel bir muhabbet ortamı var ki milletvekillerimiz il ilçe başkanlarımız kadın kolları gençlik kolları başkanlarımız teşkilatımızın tüm üyeleri tek derdimiz ve gayemiz hakikaten milletimize hizmet kaygısı. Niyetlerimiz samimi ve hayır olduğu için şu anda görüyorsunuz Aksaray’ı inşallah zirveye çıkarttık. Çıkartmaya da devam edeceğiz. Birlikte rahmet vardır. Ayrılıkta azap vardır. Biz hep bunlara inanmış insanlarız. İnşallah cenabı Allah nasip ederse bu çıraklık kalfalık döneminde yaptığımız hizmetleri inşallah taçlandırmak istiyoruz. Çünkü bu şehirde yaşayan insanlarımız daha iyi şartlarda yaşaması lazım. Daha modern şehirler kurmamız lazım. İnsanca yaşayabileceği evet ban bu şehirde yaşıyorum ama mutluyum diyebileceği bir şehri kurmanın inşallah derdi ve gayreti içerisinde olacağız. Tabii ki biz şehirciliği sadece fiziki anlamda anlamadık. Çünkü bu sadece fiziki anlamda ki şehircilik bizim misyonumuzda yoktur. Tabii ki şehirlerimizi modernleştireceğiz ama aynı zamanda değerli dostlar bu şehirde yaşayan insanlarımızın da gönül dünyasını zenginleştirmenin derdi ve gayreti içerisinde olduk. İnşallah bunu da başarmanın şu anda heyecanını yaşıyorum diye düşünüyorum. Değerli dostlar son olarak şunları söyleyeyim. Yapacağımız yaptığımız hizmetleri anlatmaya gerek yok. Ziya paşanın güzel bir sözü var ya ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Bizim söz söylememize gerek yok. İşte yaptığımız işler bizim aynamızdır. Bakın işte bize bizi değerlendirin. İnşallah yaptıklarımızın da yapacaklarımızım teminatıdır diyeceğiz ve Allah nasip ederse sayın başbakanımız nasıl bu milletten bir dönem daha ustalık dönemini talep ettiyse bende teşkilatım başta olmak üzere ve milletimden de sizlerden Allah nasip ederse Mevla’m bunu bize takdir ederse bir dönem daha ustalık dönemini talep ediyoruz. Bu çerçeve içerisinde inşallah bu günde il başkanımıza başvurumuzu yaptık diyorum. Mevla’m utandırmasın Mevla’m mahcup etmesin Mevla’m kendisine hizmet etmeyi inşallah nasip eder diyorum. Tabii ki biz kadere inanmış insanlarız. Eğer cenabı Allah bize burada hizmet kapısını açacaksa bu kapatmaya hiçbir güç yetmez. Bize düşen sayın başbakanımızın dediği gibi çalışmak çalışmak koşmak mücadele etmek. Zafer Allah’a aittir. Bu çerçeve içerisinde bu süreçte tabii ki biz bu ilkelerimizle yola çıkacağız. İlkelerimiz dediğim gibi Allah’ın rızası milletin duası ama bütün bunlarla beraberde partimizin de ilkeleri var. Bu partimizin ilkelerine de hepimiz beraber uyacağız diyorum. Mevla neyler neylerse güzel eyler diyorum. Hepinizi en kalbi duygularımla inanın şu güzel topluluğu gördükten sonra ben günde eğer 4 saat uyku uyuyorsam bunu yarıya indireceğim bunu söylüyorum”.

 

Parti binasından sonra aşağıda vatandaşların tebriklerini kabul eden Başkan Nevzat Palta burada da yaptığı konuşmada duygularını şu şekilde ifade etti. “ Ben öncelikle ve özellikle buraya kadar geldiğinizden dolayı hepinize en kalbi duygularla teşekkür ediyorum. İnşallah bu süreçte de sizlerin her zaman dualarını ve desteğini bekliyoruz. İnşallah Mevla neyler, neylerse güzel eyler diyorum. Tabii ki burada çok çok şey söylemeye gerek yok. Ama şunu söylemek istiyorum. Bizlerin belirli bir davası belirli bir inancı belirli idealleri var. İnşallah bu çerçeve içerisinde de yine kaldığımız yerden yola devam etmek milletimize inşallah en güzel hizmetleri yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Tabii ki bunu yaparken de her zaman olduğu gibi dün olduğu gibi inşallah bu günde yarında sizlerin arkamızdaki o güçlü desteğini manevi desteğinizi dualarınızı hiçbir zaman bizden esirgemeyin diyorum. Tekrar hepinize buraya kadar geldiğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Muhabbetle kucaklıyorum.”

 
Bu haber 1880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI