Bugun...


“Adaylardan Anket Değil Proje Görmek İstiyoruz”
31 Mart yerel seçimleri hakkında konuşan Aksaraylı vatandaşlar seçime bir ay kalmasına karşılık adayların Aksaray ile ilgili projelerini görememekten rahatsız.

“Adaylardan Anket Değil Proje Görmek İstiyoruz”
+ -

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Aksaray merkez belediye başkanlık yarışı devam ediyor. Adaylar vatandaşları dolaşarak destek istiyor. Adayların bu çalışmaları Aksaraylı vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken bu seçim diğerlerinden farklı geçeceğe benziyor. Daha önceki seçimlere göre bu seçimlerde kararsız veya sandığa gitmeyeceğim diyen seçmen sayısı bir hayli fazla görünürken kararsızların tamamı siyasi partilerin değil adayların ve projelerin ön plana çıkması gerektiğini savunuyor.

Yapılacak olan seçimlerle ilgili konuşan vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda; “31 Mart seçimlerine bir aydan fazla bir süre kalmasına karşılık mevcut adaylardan Aksaray ile ilgili projelerini hala duyamadık. Basın aracılığı ile takip ettiğimiz adaylar genel olarak Aksaray yeni sanayi sitesine sıkışmış gibi görünüyor. Adaylar hafta içerisinde sanayi ziyaretleriyle oy istemeye devam ediyor. Ancak bu adaylar Aksaray ile ilgili neleri eksik görüyor bunu bilmiyoruz. Bunların projeleri neler bunları bilmiyoruz. Bu projeler seçildikten sonra mı açıklanacak? Seçimlere bir ay kadar kaldı,kim ne vaat ediyor, ne yapacak bunu bilmiyoruz. Aksaray belediyesi koltuğuna aday olan kişilerin projelerinin de hazır olması gerekirdi. Bu projelerin bizlere aktarılması gerekirdi. Bunu siz gazetecilere soruyoruz sizlerden de bir cevap alamıyoruz. Eskiden özellikle yerel seçimlerde yapılacak işler ön plana çıkartılarak oy istenirdi. Şimdi ise adaylar ne kadar Aksaraylı olduklarını anlatmaya çalışıyor. Bizler sizlerin kimlikleriyle uğraşmıyoruz. Umurumuzda da değil. Bizler sizlerden mahallelerde veya kent merkezinde neler yapacaksınız bunları öğrenmek istiyoruz. Hepiniz bu yola çıkarken bir hedef ve yol çizmişinizdir. Sokaktaki aday olmayan birisine bile sorsanız ben başkan olsam şunu yaparım diye en az 10 farklı proje sayar ama mevcut adaylardan şimdiye kadar bunları duyamadık. Aksaray’ın tek noktası sanayi gibi haftanın yarısında sanayiyi geziyorlar. Kenar mahallelerde kimseleri göremiyoruz. Bu mahallelerin sıkıntılarını merak eden yok.

Bu seçimler her dönemkinden farklı olacak. Bir çok kişi sandığa gidip gitmemek konusunda kararsız. Sandığa gidecek olanlarda halen karar vermiş değiller. Aksaray sürprizlere açık bir il olmasa da 1 Nisan şakası olabilir” dediler.
Bu haber 809 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI