Bugun...


2018’de Sürücülere Ceza Yağdı
Aksaray il Emniyet müdürlüğü ilimizin trafik karnesini açıkladı. Emniyet verilerine göre Aksaray genelinde bir yılda 21 milyon 110 bin 230 Lira trafik cezası yazıldı.

2018’de Sürücülere Ceza Yağdı
+ -

Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarının başında gelen ilimizde gerek şehirlerarası gerekse şehir içerisinde olumsuz bir olay yaşanmaması adına gece gündüz demeden aralıksız çalışan Emniyet müdürlüğüne bağlı trafik şube ekipleri yıl içerisinde 197 bin 487 araç ve sürücüsü üzerinde uygulama yapıldı. Yapılan uygulamalarda  65 bin 572 araç ve sürücüye toplam 21 milyon 110 bin 230 lira trafik para cezası kesildi. Ayrıca yapılan denetimler sırasında 467 araç sürücüsünün belgeleri de geçici olarak iptal edildi.

Toplam 126 bin 487 tescilli araç ve 125 bin sürücünün bulunduğu Aksaray’da yıl sonuna kadar aralıksız süren denetimlerin yeni yılda da devam edeceği vurgulanırken sürücülerin trafik kurallarına riayet etmesi önerildi.

Aksaray Genelinde meydana gelen trafik kazalarında toplam 23 kişi yaşamını yitirdi

Yıl içerisinde sadece şehirlerarası yollardan 21 milyon 208 bin 900 aracın geçiş yaptığı Aksaray’da istenmeyen kazalar da meydana geliyor. Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen bir çok kaza ile sık sık gündeme gelen Aksaray’daki kazalarda önceki yıllara göre azalma oldu. Emniyet müdürlüğü trafik şubesinin yıl içerisinde yapmış olduğu tüm çalışmalara rağmen ilimiz genelinde 2019 yılında da toplam bin 119 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi.Meydana gelen bu kazalarda toplam 23 vatandaşımız yaşamını yitirirken 2 bin 186 kişi de yaralandı. 2019 yılı için bu rakamları daha aşağı seviyelere çekmek için çalışan emniyet yetkilileri özellikle şehirlerarası yollarda da denetimlerin sıklaşacağı uyarısında bulundu.

Aksaray merkez trafiği için gece gündüz denetime devam eden polis ekipleri özellikle şehir merkezine hatalı şekilde park edilen araçlar nedeniyle gün içerisinde her noktada denetimlerini sürdürüyor. (Haber merkezi)
Bu haber 1660 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI